Це треба бачити! 10 мистецьких виставок, на які варто сходити в лютому

Поки інформаційне поле перенасичене політичними новинами, світ арту та креативу живе у своєму темпі.
У музеї Ханенків ще на три тижні подовжили майже двомісячну виставку "Бамбук у серці: Китайські живопис і каліграфія", побудовану на роботах сучасних художниць Ксенії Ван, Стелли Недбаєвської та Чи Шаотін.
Закритий Музей сучасного мистецтва в Одесі, як і раніше, готується до своєї весняної появи на Французькому бульварі та працює над новою експозицією.
У Музеї видатних діячів української культури до 4 лютого ще можна встигнути побачити роботи молодої української скульпторки Леонори Янко.
До 13-го лютого у ньому також експонуватимуть живопис Лери Літвінової "Діамантові відблиски".
Чим ще буде цікавий лютий – далі в добірці мистецьких проєктів та виставок.
"Символізм кохання". Живопис Густава Клімта та П’єра-Огюста Ренуара
Київ, мистецький простір ARTAREA
14.01.22 – 27.02.22
У мистецькому просторі запустили новий відеопроєкт "Символізм кохання", який триватиме до кінця лютого.
Його розділили на дві частини. Першу присвятили роботам відомого австрійського художника Густава Клімта – творцю "австрійської Мони Лізи".
Для другої взяли картини французького імпресіоніста П’єра-Огюста Ренуара.
![]() |
Під час відеопоказу по всьому периметру зали на стінах транслюватимуть картини з жінками, яких зображували художники, ліричними сценами.
Подекуди буде представлена оголена натура, про що організатори заздалегідь попереджають батьків, які планують прийти з дітьми.
Крім Ренуара та Клімта, в мистецькому просторі можна побачити й інші картини відомих художників. Зокрема, до 18 лютого триватиме імерсивне шоу "Артерія часу" й показ робіт у стилі відеоарту таких імпресіоністів, як Клод Моне, Едуард Мане, Едгар Дега.
Фотовиставка De Profundis Clamavi
Київ, культурний простір IZONE
29.01.2022 – 13.02.2022
Виставка De Profundis Clamavi або "З глибини я взиваю" є проєктом українського журналіста та фотографа Алекса Заклецького. Світлини зроблені у співпраці з польською журналісткою Монікою Андрушевською, яка стала й куратокою виставки.
Фотоекспозиція присвячена історії родин, що чекають на своїх близьких з російського полону та зниклих безвісти.
![]() |
На ній представлені портрети сімей, які не втрачають сподівань на повернення рідних. Поряд зі світлинами виставлені на огляд особисті речі ув’язнених та зниклих. Вони, за задумом організаторів, – своєрідні "метатеги", що мають нагадувати "ці люди є не лише статистикою для обмінного фонду, а й живими людьми, на яких чекають їхні близькі".
Варто нагадати, в IZONE ще в січні поновили мистецькі зустрічі Drink&Draw, які, за відсутності додаткових епідеміологічних обмежень, продовжать влаштовувати в лютому. Це тривалі художні сесії, коли можна зробити власноруч малюнок з натури.
Виставка Павла Макова MAPPA MUNDI
Одеса, OFAM / Одеський художній музей
24.01.22 – 02.04.22
Цьогоріч проект художника Павла Макова "Фонтан виснаження" представлятиме Україну на міжнародній художній виставці Венеційській бієнале, яка має відбутися з квітня по листопад.
На виставці в OFAM, крім великоформатної графіки Павла Макова, зараз показують не менш цікавий артоб’єкт MAPA MUNDI.
У ньому художник побудував свій світ та перетворив планету на багатокімнатну квартиру, де стіни-кордони пронизані дверима і всі держави стають сусідами незважаючи на відмежування.
3D-макет Макова схематично зображає політичну мапу сучасності.
![]() |
Виставка "Таємниці старовинних натюрмортів"
Харків, Харківський художній музей
07.02.22
У Харківському художньому музеї уже монтують виставку "Таємниці старовинних натюрмортів".
Відкриття планується 7 лютого.
Як довго вона триватиме, поки що невідомо через непередбачуваність епідеміологічної ситуації з COVID-19, але найімовірніше побачити її можна буде і навесні.
На виставці представлять живопис та графіку з колекції музею. Можна буде побачити натюрморти різних закордонних художників у часовому проміжку від XVII до XIX століття.
![]() |
Виставка Ганни Криволап "Діалог традицій"
Львів, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького
28.01.22 – 27.02.22
У лютому в музеї Шептицького можна буде побачити відразу кілька виставок, серед них – "Діалог традицій" Ганни Криволап, яка триватиме впродовж місяця.
У своїх роботах сучасна художниця звертається до українського коріння та стимулює до роздумів над власною ідентичністю. Для робіт мисткині характерні динамічні мазки та строкатість фарб. На виставці представляють дві колекції Ганни – "Причетність" і "Стрічки".
![]() |
Ще з кінця грудня в музеї відкритий виставковий проєкт до 115-ї річниці від дня народження графіка, мистецтвознавця та публіциста Святослава Гординського – "Монументальне мистецтво Святослава Гординського: начерки, рисунки, проєкти". Митець значну частину життя провів у еміграції в Америці, покинувши Львів з приходом радянської влади.
А до 13 лютого діє виставка української кольорової графіки "Красота барвности". Проєкт присвячений 50-літтю з часу початку реставрації графічних робіт в музеї Шептицького. З фондів інституції віддали на показ майже 80 робіт 50 художників.
Авторський проєкт Олексія Белюсенка "моя ітака" та виставка Олексія Аполлонова "Карпати плюс"
Львів, Палац Лозинського
05.02.22 – 08.03.22
5 лютого у палаці Лозинського відкриють відразу дві виставки. Перша – проєкт художника Олексія Белюсенка "моя ітака", в якому він розмірковує про пошук власної дороги в історії, що таке доля, любов до рідної землі, українська ідентичність.
Загалу репрезентують окремі роботи з живопису, вибрані із серій "Сосни", "Дорога до Судака", "Крим. Спогади", "Київ вночі", "Чужий дощ", "Щоденник екстреміста".
![]() |
Також покажуть колажі Олексія Белюсенка та його роботи в стилі ассамбляж (техніка схожа на колаж) від 90-х до нульових. Вперше за 20 років виставлять на огляд триптих художника "відНОСна система категоризації кольору".
Виставка "Карпати плюс" Олексія Аполлонова є своєрідним переосмисленням його попередніх робіт.
На ній покажуть "медитативні" ландшафти художника, створені за 5 років та кілька "свіжих" картин таких, як "Басейн", "Парк Юрського періоду", "На річці Сновидінь", "Лебедине озеро".
Виставка Давида Чичкана "Стрічки та трикутники"
Львів, Львівський муніципальний мистецький центр
04.02.22 – 28.02.22
Після переосмислення ролей Михайла Драгоманова, Лесі Українки та Івана Франка в історичному контексті України, "Стрічки та трикутники" стала черговою серією роздумів художника Давида Чичкана про українськість.
Роботи, які експонуватимуть на виставці, стилістично близькі до політичного плакату кінця ХІХ – першої половини ХХ століть.
Обдумуючи українську ідею та ідентичність, він візуалізує майбутній розвиток країни: соціальний, прогресивний, революційний, незалежний.
Художник-анархіст графічно показує уявну Україну, що стає для нього місцем втечі від реальності в період сьогоднішнього російського імперіалізму та неолібералізму.
![]() |
До 10 лютого в мистецькому центрі також можна побачити емоційно близький до виставки Чичкана проєкт Олександра Грехова "Монументальна окупація".
У ньому ілюстратор зібрав світлини пам’ятників українських письменників, встановлені свого часу в сьогодні окупованих містах: Горлівці, Донецьку, Луганську, Ялті.
Для проєкту взяли фото з Google Maps, які туди додавали жителі цих території впродовж 2014 – 2021 років.
Виставковий проєкт Тетяни Думан-Скоп "Понад часом: національне!"
Луцьк, Музей сучасного українського мистецтва Корсаків
24.01.22 – 20.02.22
Тетяна Думан-Ском відома не лише як художниця та мистецтвознавиця, але й громадська активістка, що стояла поряд з іншими українцями під час Майдану та Помаранчевої революції, курувала аукціоном "Митці – воїнам".
Вона померла в молодому віці 2 роки тому від раку, але її продовжують пам’ятати.
Таким спомином стала й виставка "Понад часом: національне". На ній експонують майже 70 робіт мисткині на релігійну тематику.
Тетяна Думан-Скоп скрупульозно досліджувала українське сакральне мистецтво, що вплинуло на формування її авторського стилю в іконописі. У ньому вона вміщує діалог давньої культури з сучасними візуальними практиками.
![]() |
Виставка робіт Future Generation Art Prize
Київ, PinchukArtCentre
25.09.21 – 27.02.22
Останній місяць триває виставка шостої міжнародної премії з сучасного мистецтва Future Generation Art Prize.
Церемонія нагородження відбулась ще у грудні онлайн, але проєкти номінантів та номінанток залишили експонувати.
Представлені роботи 21 учасника з різних країн світу, зокрема, Великої Британії, Ефіопії, Південної Кореї, Швеції, Південно-Африканської Республіки.
![]() |
У них художники досліджували сьогодення, розмірковували над минулим та майбутнім.
Геополітика, технології, стосунки між людьми залишаються одними з найбільш акцентованих тем з боку митців.
Виставка Віктора Сидоренка "Нульовий рік. Ідея світла"
Київ, M17 Contemporary Art Center
15.12.21 – 12.02.22
"Нульовий рік. Ідея світла" є завершальною частиною мистецького проєкту українського художника Віктора Сидоренка "Всі кольори спектру – це біле світло".
Проєкт побудований на різножанрових роботах митця (живопис, відеоарт, фотографія, скульптура, інсталяції) за понад 25-річний період.
Його останній фрагмент складається лише з нових об’єктів художника. Під час їхнього створення він експерементував з оптикою.
![]() |
Віктор Сидоренко працює з темами нових соціальних субкультур, трансгуманізму (осмислення науки), людини в час розбудови віртуального всесвіту.
У 2003 році його роботу "Жорна Часу" показували на Венеційській бієнале від України.
Вас також може зацікавити:
Театральні експерти визначили 10 найкращих київських вистав 2021 року
Виставковий простір "Джерело": мистецтво, яке говорить про місто
Національний художній музей випустить цифрову колекцію українського мистецтва
Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.