Херсонський музей ідентифікував три картини, вивезені окупантами до Криму. ФОТО
Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка ідентифікував ще три картини зі своєї колекції, які російські окупанти вкрали і вивезли до тимчасово окупованого Криму.
Читайте УП.Культура у Telegram
Про це музейники повідомили у своєму Facebook.
Ці експонати вони ідентифікували за допомогою фото із сімферопольського Центрального музею Тавриди. Вони були зроблені 1 квітня 2023 року під час підписання так званого "договору" про зберігання там викрадених творів мистецтва.
"Знов звертаємось до світлини з Сімферополя, на яку потрапив список викрадених робіт. ... За списком вирахували ще кілька робіт, які зараз стовідсотково незаконно перебувають в окупованому Криму", – повідомили в музеї.
Картини ідентифікували завдяки фото окупантів. Фото: Херсонський художній музей / Facebook |
Цього разу вдалося впізнали такі твори з колекції Херсонського художнього музею: картину херсонського живописця та графіка Івана Гопкала "Парк" (1959), роботу "Париж. Бульвар Мадлен" (1967) українського живописця, одного з учнів Олексія Шовкуненка, Михайла Чепика та графічну роботу "Човни" (1979) ще одного учня Олексія Шовкуненка, Юрія Баликова.
Іван Гопкало, "Парк". Фото: Херсонський художній музей / Facebook |
Михайло Чепик, "Париж. Бульвар Мадлен". Фото: Херсонський художній музей / Facebook |
Юрій Баликов, "Човни". Фото: Херсонський художній музей / Facebook |
"На цьому музейний квест не завершується. Далі буде", – додали херсонські музейники.
Два тижні тому Херсонський художній музей ідентифікував дві вкрадені російськими окупантами картини: картину латвійського художника Карліса Добрайса "Реставратори" (1962), подаровану автором музею в Херсоні в 2017 році, і картину українського митця Леоніда Лабенка "В Горках" (1969).
Російські солдати розграбували Херсонський музей на початку листопада минулого року. Окупанти вивозили речі з колекції фурами в супроводі озброєних людей у цивільному впродовж чотирьох днів. Керувала "евакуацією" призначена окупантами "директорка" Наталя Десятова.
Згодом картини з Херсонського музею "засвітились" у Художньому музеї Сімферополя, їх впізнала директорка Херсонського музею Аліна Доценко. А після відступу з Херсона росіяни ще й обстріляли музей.
Читайте також: "Якби не колаборанти, ми би врятували музей від росіян". Інтерв'ю з директоркою Херсонсього художнього музею