Що таке електронна система охорони здоров’я, і як вона працюватиме

— 24 січня 2018, 10:28

Під час укладання угоди із обраними сімейними лікарями, ті реєструватимуть пацієнтів в електронній системі охорони здоров’я.

Фото kmiragaya/Depositphotos

Кожен заклад первинної медичної допомоги має обрати медичну інформаційну систему (МІС) та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, йдеться на сайті Мінохорони здоров’я.

Зараз система працює у тестовому режимі. Станом на 23 січня 2018 року в системі зареєструвалися 702 заклади.

НАВІЩО ПОТРІБНА ЕЛЕКТРОННА СИСТЕМА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Після укладання декларації пацієнтів із обраними лікарями, лікарі реєструватимуть пацієнтів у системі. Таким чином Національна служба здоров'я України зможе оплачувати закладу, де працює цей лікар, ведення кожного пацієнта.

У майбутньому електронна система дасть можливість пацієнтам швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарям – правильно ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта.

Система замінить паперові медичні карти і довідки, лікарі будуть виписувати електронні рецепти, які неможливо підробити.

В Україні система складатиметься з центрального компонента, що відповідатиме за централізоване зберігання та обробку інформації, та медичних інформаційних систем (МІС).

Медичні заклади зможуть обирати будь-яку медичну інформаційну систему з-поміж тих, які пройшли перевірку і підключилися до центрального компонента електронної системи.

КОЛИ ПІДПИСУВАТИ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО ВИБІР ЛІКАРЯ

З 1 квітня 2018 року пацієнти зможуть вибрати свого лікаря первинної допомоги і підписати з ним угоду.

Лікарем первинної допомоги може бути сімейний лікар, педіатр або терапевт. Пацієнт може обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання.

[L]Декларація про вибір лікаря первинної допомоги, яку кожен українець має підписати зі своїм лікарем, повідомляє державу, що саме цей фахівець буде отримувати гроші за ведення конкретного пацієнта.

Зараз підписання декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі.

Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом МІСів, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров’я.

Нагадаємо, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) — це національний страховик, який укладатиме договори із закладами охорони здоров’я та закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення.

У січні 2018 року має бути оголошено конкурс на посаду голови служби, і до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу.

Національна служба здоров’я України почне роботу у кінці червня 2018 року.

Із покроковою інструкцією, ЯК ОБРАТИ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ, можна ознайомитися за лінком.

Реклама:

Головне сьогодні