На пацієнтів, які не підписали декларацію з лікарем, виділять менше грошей на рік, – МОЗ

У 2019-му році держава виділятиме на первинну медичну допомогу одній людині 370 гривень на рік.

Таким чином базовий тариф Національної служби здоров’я лишиться на рівні 2018 року.

За одну людину лікарю первинки платитимуть так само 370 гривень на рік.
Фото denisismagilov/Depositphotos

Це зафіксовано у постанові Кабінету міністрів від 18 грудня 2018 року, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

У наступному році сімейні лікарі, терапевти та педіатри зможуть набирати більше пацієнтів.

"Якщо кількість пацієнтів за деклараціями у лікаря первинної медичної допомоги перевищує рекомендований ліміт до 10%, обслуговування цих пацієнтів буде оплачено за тарифом 370 грн/рік на людину, без застосування вікових коефіцієнтів", – обіцяє МОЗ.

Відомство наводить статистику, що вже дві третини лікарів набрали декларацій більше за обсяг оптимальної практики.

ВІДЕО ДНЯ

Якщо ж кількість декларацій перевищуватиме оптимальну більше, ніж на 10%, то вони будуть оплачені за тарифом 370 грн/рік на людину із застосуванням понижувальних коефіцієнтів, без застосування вікових коефіцієнтів:

  • від 110% + 1 декларація до 120% - коефіцієнт 0,8;
  • від 120% + 1 декларація до 130% - коефіцієнт 0,6;
  • від 130% + 1 декларація до 140% - коефіцієнт 0,4;
  • від 140% + 1 декларація до 150% - коефіцієнт 0,2;
  • від 150% + 1 декларація і всі наступні - коефіцієнт 0.

Наприклад, якщо ліміт перевищено більше, ніж на 10%, до тарифу 370 грн/рік на людину застосовуватиметься коефіцієнт 0,8, якщо більше ніж на 20% – 0,6 і так далі. Якщо кількість декларацій перевищує ліміт більше, ніж на 50%, оплата Національної служби здоров’я за них припиняється.

МОЗом визначено, що оптимальна кількість пацієнтів для сімейного лікаря складає 1 800, для терапевта – 2 000, а для педіатра – 900.

Постанова регулює й інші фінансові питання реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення на первинній ланці на 2019 рік:

Медзаклади будуть отримувати оплати за договором з Національною службою здоров’я за пацієнтів, які не підписали декларації та проживають на території обслуговування медичного закладу до 1 липня 2019 року за тарифом 120 грн/рік на людину.

Щомісяця буде здійснюватися перерахунок з урахуванням нових укладених декларацій.

Медзаклади, розташовані в гірській місцевості, будуть отримувати оплати від НСЗУ за тарифом із застосуванням додаткового коефіцієнту – 1,25, на рівні 2018 року.

Гірський коефіцієнт буде також застосовуватися і до декларацій понад ліміт.

На 2019 рік на медичні заклади первинної ланки не передбачається медична субвенція з державного бюджету.

Це означає, що ті комунальні заклади, які не укладуть договір із Національною службою здоров’я на 2019 рік, фінансуватимуться за рахунок інших бюджетних програм в порядку, встановленому законодавством, та з інших джерел, не заборонених законодавством.

З січня 2019 року заклади, які надають первинну медичну допомогу, зможуть подати заяву на укладення договору з НСЗУ через електронну систему охорони здоров’я у будь-який час.

Вас також може зацікавити:

Реклама:

Головне сьогодні