Чи болить голова та ниють суглоби на зміну погоди? Пояснює Супрун

— 26 грудня 2018, 12:05

Біль в суглобах чи спині, втома, головний біль та підвищений тиск – це не перелік симптомів певної хвороби.

Схожі симптоми відчувають люди, які залежать від погоди або ж відчувають метеозалежність.

В.о. міністра охорони здоров‘я Уляна Супрун на своєму Facebook, разом із спільнотою Клятий раціоналіст, пояснює чи справді існує метеозалежність та публікує дослідження на тему.

БОЛИТЬ ГОЛОВА – АКТИВНЕ СОНЦЕ?

Класика метеозалежності – погане самопочуття через магнітну активність на Сонці.

ВІДЕО ДНЯ
Класика метеозалежності – погане самопочуття через магнітну активність на Сонці. Фото choreograph/Depositphotos

"Електромагнітна активність там відбувається постійно, внаслідок цього процесу відбувається викид коронарної маси. І якщо вона досягає Землі, то починає взаємодіяти з магнітним полюсом нашої планети, що викликає полярне сяйво, а не мігрень, – зазначає очільниця МОЗу.

Магнітосфера Землі нейтралізує електромагнітний вплив нашої зорі, тому малоймовірно, що його може відчувати організм людини".

Уляна Супрун уточнює, що "багато людей жаліються на мігрені та сильний головний біль саме в цей період, але підтверджень, що саме активність Сонця викликає ці симптоми – недостатньо".

Вона наводить таке дослідження: було проаналізовано 63 мільйони твітів, що містили слова "мігрень" або "головний біль". Графік активності таких повідомлень був зіставлений з графіком активності Сонця, і в кінцевому результаті взагалі не збігався.

63 мільйони твітів показали, що мігрень та головний біль не залежать від активності сонця

Натомість є дослідження, в яких показано кореляцію між геомагнітними бурями та ризиком інсульту у певних групах. "В цьому випадку механізм зв‘язку необхідно вивчати додатково", – зазначає доктор Супрун.

БОЛЯТЬ СУГЛОБИ ТА СПИНА НА ПОГОДУ?

Опублікований в грудні 2017 року звіт Гарвардської школи здоров‘я вказує, що погода не впливає на біль в спині і суглобах.

Дослідники проаналізували частоту виклику лікарів за страховою програмою у дощові дні через біль в спині і суглобах. Всього проаналізували 11 мільйонів випадків, і зв‘язку не знайшли.

Ревматоїдний артрит також не залежить від погодних чинників. "Так само не знайшли впливу зміни атмосферного тиску, температури, вологості повітря та кількості опадів на появу болю у спині, – зазначає Супрун.

Але біль в суглобах реальний і деякі зв‘язки з погодою можна все-таки знайти. Цьому є дещо інше пояснення".

Виснаження через запальні процеси, біль, неможливість виходити з дому, поганий настрій і самопочуття – мовою нейрофізіології, брак серотоніну – здатні погіршувати чутливість до болю в давно хворих суглобах.

"Тобто можуть погіршувати симптоматику ревматоїдного артриту, зокрема в дощову погоду", – зазначає очільниця МОЗ.

Зокрема багато людей скаржаться на біль в суглобах чи місцях переломів під час зміни атмосферного тиску чи температури. Втім, доказів в цьому випадку також недостатньо.

Натомість для серця та судин перепади температури та тиску можуть бути небезпечними.

Є погодні фактори, які мають зрозумілі механізми впливу. Наприклад, холодне сухе повітря підвищує ризики нападу астми, а також подразнює слизові оболонки, що полегшує інфікування вірусами.

"Очевидно, що дуже високі або дуже низькі температури можуть спричинити виникнення певних хворобливих станів, а їхня різка зміна може негативно вплинути на захисні функції організму. Тому повністю заперечувати вплив деяких погодних умов на здоров’я не варто", – підсумувала Уляна Супрун.

Якщо ж відчуваєте якісь симптоми чи погано почуваєтесь – зверніться до лікаря та не звинувачуйте в поганому самопочутті магнітні бурі.

Вас також може зацікавити:

Реклама:

Головне сьогодні