Чи загрожує вам серцева хвороба в найближчі кілька років. Онлайн-калькyлятори ризику

— 29 січня 2019, 13:12

Фізична активність, менше солі та насичених жирів, більше фруктів, овочів та клітковини, здорова вага, відмова від куріння і регулярні консультації у лікаря – ось запорука здоров'я серця.

Але ж не завжди виходить так жити, правда?

Фото lightsource/Depositphotos

Спільнота лікарів INgenius підібрала цілий список онлайн-калькуляторів для обрахунку ризику серцево-судинних хвороб. Ці програми дозволять обрахувати ризик інфаркту міокарду, інсульту та смерті від судинного захворювання на найближчі 5, 10 або 20 років.

Що більше ви інформації зберете – то точніші будуть прогнози.

Зверніть увагу, що в деяких (але не у в усіх) калькуляторах потрібно вказувати загальний рівень холестерину, рівень ліпопротеїнів низької щільності ("поганого" холестерину) чи показники тиску. Тому попіклуйтесь, аби вони були у вас заздалегідь.

Крім цього, потрібно відповісти на загальні питання — про наявність шкідливих звичок (куріння), рівень фізичної активності, вік та вагу, сімейний анамнез серцево-судинних хвороб, наявність інших захворювань чи виміряти індекс маси тіла.

Якщо ризик підвищений навіть помірно, обов’язково зверніться до свого лікаря. Лікар розповість як діяти у вашому випадку, за потреби призначить додаткові обстеження або направить до кардіолога.

Пам’ятайте, універсальної пігулки для профілактики хвороб серця і судин не існує! Втім, здоровий спосіб життя та контроль ризиків мають доведену ефективність

Онлайн-калькyлятори серцево-сyдинного ризику

ACC/AHA ASCVD Risk Calculator

Оцінка параметрів проводиться з урахуванням клінічних протоколів та оновлення даних.

Ризик обраховується для осіб віком 40-79 років. Аналізуються такі показники: стать, раса, рівень загального холестерину, ліпопротеїдів високої щільності, показники АТ, наявність призначеної антигіпертензивної терапії, тютюнопаління та цукрового діабету.

Фото photography33/Depositphotos

Далі надається результат у відсотках, прокоментований у загальному (високий, середній, низький) та коментується кожний показник, який відхиляється від норми (наприклад, погано контрольований для певного віку артеріальний тиск).

Нижче представлені загальні рекомендації (зміна способу життя, медикаментозна корекція відхилень, додаткові лабораторні обстеження). Калькулятор обраховує можливий ризик упродовж наступних 10 років.

Tool: Heart disease risk calculator from Mayo clinic

Калькулятор має декілька кроків. Проводиться аналіз великої кількості параметрів:

 • загальні дані (вік, стать, зріст і маса тіла (у метричній та англо-американській системах виміру),
 • національність,
 • анамнез захворювання,
 • сімейний анамнез,
 • дані про тютюнопаління (чи викурив пацієнт принаймні 100 цигарок протягом життя),
 • наявність цукрового діабету,
 • дані про рівень загального холестерину крові та ЛПВЩ,
 • звичайний рівень АТ та прийом антигіпертензивних препаратів,
 • дані про фізичну активність (високу, помірну, низьку),
 • наявність і кількість овочів і фруктів, а також тваринних жирів у щоденному раціоні).

Після наводиться відсоткове значення ризику та рекомендації щодо його зменшенню (калькулятор обраховує 30-річний ризик, а поради стосуються виключно способу життя та не включають медикаментозну терапію).

ASCVD Risk Estimator Plus

Калькулятор має менше параметрів порівняно з попереднім, проте оцінюється також прийом хворим аспірину та статинів, наявний параметр "рівень ЛПНЩ", вікові межі складають 20-79 років, а також присутня функція порівняння з попередніми даними, якщо така оцінка здійснювалась раніше.

Детальні рекомендації не надаються, а пацієнта направляють до лікаря.

У калькуляторі враховуються лише вік, стать, наявність тютюнопаління, рівень загального холестерину та ЛПВЩ, значення систолічного АТ та наявність антигіпертензивного лікування.

Фото SergeyNivens/Depositphotos

Індивідуальні рекомендації відсутні, вказано, що пацієнти з високим ризиком потребують консультації спеціалістів.

The Absolute CVD Risk/Benefit Calculator

На даному ресурсі наведено 4 калькулятори: Framingham, ACC/AHA, QRISK, New Zealand Data.

Залежно від обраного способу розрахунку, можливе визначення ризику

 • серцевих нападів,
 • стенокардії,
 • серцевої недостатності,
 • інсульту,
 • переміжної кульгавості та ураження периферичних артерій.

Ризик розраховується на 10 або 5 (New Zealand Data) років.

Також наводяться загальні рекомендації щодо покращення стану серцево-судинної системи (корекція способу життя, дієтичне харчування, медикаменти тощо).

Reynolds Risk Score

Досить швидкий калькулятор із мінімумом основних показників (вік, стать, тютюнопаління, систолічний АТ, загальний холестерин і рівень ЛПВЩ, рівень високочутливого С-реактивного протеїну та сімейний анамнез).

Наводяться дані з прогнозом на наступні 10 і 20 років з порівнянням з такими в здорових осіб вказаного віку, а також короткі рекомендації з корекції кожного значення (спосіб життя, дієта тощо).

Heart Disease Risk Calculator

П`ятикроковий калькулятор, у якому оцінюється вік, стать, тютюнопаління, рівень систолічного АТ і холестерину (наявний також пункт "Невідомо", якщо пацієнт не володіє такою інформацією), прийом антигіпертензивних препаратів, короткий сімейний анамнез.

Рекомендації відсутні.

Australian absolute cardiovascular disease risk calculator

Ризик оцінюється на підставі відомостей про вік, стать, значення систолічного АТ, тютюнопаління, рівень загального холестерину та ЛПВЩ у крові, наявність цукрового діабету та ознак гіпертрофії лівого шлуночка на ЕКГ.

Рекомендації не надаються.

A Risk Score for Cardiovascular Disease

Окрім стандартного калькулятора, надається також перелік стандартних питань і відповідей, короткі відомості про сам ризик і обгрунтування його важливості на підставі результатів досліджень (а також посилання на статтю у BMJ). Нижче також наведені корисні посилання (Heartinfo, British Cardiovascular Society, AHA тощо).

Фото AndreyPopov/Depositphotos

Сам підрахунок проводиться на основі відомостей про вік, стать, зріст пацієнта, наявність тютюнопаління, цукрового діабету та гіпертрофії лівого шлуночка, рівень загального холестерину та креатиніну, перенесені інфаркт міокарду та/або інсульт в анамнезі.

Отримані дані порівнюються із середньостатистичними для пацієнтів такого віку і статі, також надається розподіл груп ризику по категоріям і віку.

QRISK®3-2018 risk calculator

Остання версія калькулятора, яка включає також оцінку за наявністю та ступенем ураження інших органів і систем (захворювання нирок, ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, наявність мігрені, тяжких ментальних розладів тощо), призначенням антипсихотичних препаратів, стероїдів і медикаментозного лікування еректильної дисфункції.

Також надається вичерпна інформація про сам калькулятор, публікації, різницю між версіями різних років, а також відповіді на часті запитання.

Вас також може зацікавити:

Ми не хочемо втрачати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я.

Реклама:

Головне сьогодні