Ті, хто безсимптомно хворіють на COVID-19, швидше втрачають антитіла. Дослідження

Дарія Поперечна — 22 червня 2020, 10:36

У пацієнтів, які безсимптомно переносять коронавірусну хворобу, швидше знижується рівень антитіл.

Проте це не означає, що у них пропадає імунітет, пишуть у The New York Times.

Антитіла – захисні білки, що виробляються у відповідь на інфекцію – можуть тривати всього два-три місяці, особливо у людей, у яких не проявлялися симптоми хвороби під час інфікування.

Такими є результати нового дослідження, опублікованого в Nature Medicine.

Дослідники порівняли 37 безсимптомних людей з аналогічною кількістю пацієнтів, у яких були симптоми в китайському окрузі Веньчжоу.

Рівень антитіл до коронавірусу швидше знижується у безсимптомних пацієнтів. Фото lightsource/Depositphotos

Вчені виявили, що безсимптомні люди реагують на вірус слабше, ніж ті, у кого з'являються симптоми.

Тому автори дослідження ставлять під сумнів ідею "сертифікатів імунітету" для людей, які одужали від хвороби.

При цьому експерти зазначають, що такі результати не обов'язково означають, що ці люди можуть заразитися вдруге.

Оскільки навіть низькі рівні потужних нейтралізуючих антитіл можуть бути захисними для організму, як і Т-клітини та В-клітини імунної системи.

"Більшість людей, як правило, не знають про імунітет Т-клітин, і велика частина розмов була присвячена рівням антитіл", - каже Анжела Расмуссен, вірусолог з Колумбійського університету.

Крім Т-клітин, які можуть вбити вірус при зіткненні, інфіковані люди створюють так звані В-клітини, які при необхідності можуть швидко збільшити вироблення антитіл.

"Якщо вони знову виявлять вірус, вони запам'ятають і почнуть виробляти антитіла дуже і дуже швидко", - сказав Флоріан Краммер, вірусолог з Медичної школи Ікан, який провів кілька досліджень антитіл до коронавірус.

Інше дослідження, опубліковане у журналі Nature, припускає, що навіть низького рівня антитіл може бути досить, щоб перешкодити вірусу.

"Схоже, що навіть низькі рівні певних антитіл володіють потужною нейтралізуючою здатністю.

Низькі рівні антитіл не обов'язково визначають, чи буде пацієнт захищений від повторного зараження", – говорить доктор Расмуссен, вірусолог Колумбійського університету.

При цьому деякі вчені відмітили необхідність створення вакцини, оскільки природним чином важко досягти загального імунітету.

"У цих звітах наголошується на необхідності розробки сильних вакцин, тому що імунітет, який природним чином розвивається під час інфекції, є субоптимальних і недовговічним у більшості людей.

Ми не можемо покладатися на природну інфекцію для досягнення колективного імунітету", – зазначила Акіко Івасаки, вірусолог з Єльського університету.

Вас також може зацікавити:

Коли буде вакцина від коронавірусу та чи Україна її отримає

Чому Україна може не мати колективного імунітету проти коронавірусу. Пояснює МОЗ

Очільник МОЗ розповів для чого і кого тестуватимуть на антитіла до COVID-19

Що треба знати про коронавірус: поширення, симптоми, небезпека, лікування

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні