Степанов хоче дореформувати роботу сімейних лікарів

20185
31 серпня 2020

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов вважає, що реформа первинної ланки медицини ще не завершена.

Про це він розповів в інтерв'ю Радіо Свобода. 

"Я вважаю, що ми не закінчили реформування первинної ланки.

Реклама:

Тому що, окрім сплати за принципом за кількістю укладених договорів, треба ще обов’язково, щоб були відповідні індикатори якості роботи наших сімейних лікарів.

Це абсолютно нормально.

Що я маю на увазі? 

Це охоплення імунізації, це щеплення, які вони мають контролювати, проводити тим пацієнтам, з якими вони уклали договір. Це та ж робота з ковідними хворими", каже він.

 Максим Степанов

Також він додає, що сімейний лікар має чітко розуміти алгоритм роботи з хворими на COVID-19:

"Як тільки йому зателефонувала людина, він повинен розпитати. Якщо він бачить, що підтверджується симптоматика коронавірусної хвороби, повинен сказати: шановна Олено Петрівно, залишайтеся, будь ласка, вдома, максимальна самоізоляція. 

Реклама:

Якщо в одній квартирі хтось з вами проживає, ви, будь ласка, в окрему кімнату, окремий посуд. 

А я зараз зателефоную в нашу мобільну бригаду, яка для цього визначена, яка отримує кошти, і до вас приїдуть і візьмуть тест для того, щоб або підтвердити, або спростувати вашу хворобу. 

Це якщо легкий перебіг хвороби.

Якщо ж у людини, наприклад, температура вище 38,3, 38,5 впродовж декількох днів поспіль, якщо вона відчуває, що вже такої середньої важкості хвороба, то повинен ухвалити рішення щодо госпіталізації, знову ж таки зв’язатися зі своїми колегами. 

Ось це робота. Це все виписано у стандарті надання медичної допомоги, який був затверджений МОЗ".

Вас також може зацікавити:

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.Реклама: