Спалахів холери після російського теракту на Каховській ГЕС вдалося уникнути – МОЗ

249
4 вересня 2023

Після підриву росіянами Каховської ГЕС майже 700 тисяч українців залишилися без доступу до питної води. 

Понад 3 тисячі людей із гострою кишковою інфекцією були обстежені на холеру.

Однак холери не виявили в жодному випадку, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.  

Реклама:

"Щоб не допустити погіршення санітарної ситуації, на постраждалих територіях було розгорнуто три інфекційних хаби для лікування пацієнтів з підозрами на гострі кишкові інфекції та холеру. 

Ці заклади забезпечили спеціальними наборами медикаментів", – зазначив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.  

 

Нагадаємо, після руйнування дамби Каховської ГЕС 6 червня до зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей, у яких проживало майже 900 тисяч людей. 

До зони надзвичайної ситуації доставили 148 тисяч тонн питної і технічної води. Центри контролю та профілактики хвороб видали 237 тисяч таблеток для знезараження питної води для населення, підприємств водопостачання та об’єктів критичної інфраструктури.

Одразу після теракту на Каховській ГЕС у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях сформували 97 груп оперативного реагування на біологічні, хімічні та радіаційні загрози.

Реклама:

"Моніторинг проводився щоденно, завдяки злагодженій роботі спеціалістів ЦКПХ та медиків, екстрених служб та оперативному обміну інформацією з органами місцевого самоврядування і тому, що люди дослухались до обмежень та рекомендацій, вдалося уникнути спалахів інфекційних хвороб", – каже Кузін. 

З липня на територіях постраждалих громад, де вода повністю відступила, а земля підсохла, фахівці дослідили понад 100 проб ґрунту на територіях Миколаївської та Херсонської областей, що зазнали затоплення. 

Надалі триватиме моніторинг морської та річкової води, а також поверхневих водойм. 

У разі фіксації відхилень чи невідповідності санітарно-гігієнічним нормам ЦКПХ інформуватимуть органи місцевого самоврядування та громади щодо можливих ризиків. 

Загалом, якщо у перші дні після затоплення внаслідок руйнування Каховської ГЕС за бактеріологічними показниками невідповідність санітарним нормам сягала 35%, зараз рівень забруднення водойм знизився до відхилення у 10% в окремих точках моніторингу.

"Основний етап ліквідації катастрофи на Каховській ГЕС завершився 30 серпня. Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації наразі завершив роботу, далі контролювати ситуацію будуть екстрені служби за своїми напрямами", – додають у МОЗ.

Читайте також: Як захиститися від холери під час війни: симптоми та профілактикаРеклама: