Через зниження рівня вакцинації у світі зростає кількість смертей від кору – ВООЗ

Яна Осадча — 18 листопада 2023, 10:33

У 2022 році після багаторічного зниження охоплення вакцинацією проти кору кількість хворих на цю недугу зросла на 18%.

Кількість померлих від інфекції збільшилися на 43% порівняно з 2021 роком, повідомляють у Всесвітній організації охорони здоров’я.

Чисельність хворих оцінюється на рівні 9 млн людей, а померлих – на рівні 136 тис. Більшість із яких становлять діти.

"Загроза кору для дітей продовжує невпинно зростати. У 2022 р. масштабні та з важким перебігом спалахи захворювання відбулися в 37 країнах порівняно з 22 країнами у 2021-му", – кажуть у ВООЗ.

Фото: Milkos/Depositphotos

В організації зазначають, що кількість спалахів кору вражає, але не є несподіванкою. У ВООЗ останніми роками спостерігають зниження рівня вакцинації.

У 2022 р. порівняно з 2021 р. охоплення вакцинацією в усьому світі трохи збільшилося, проте чисельність дітей, які пропустили дозу вакцини, склала 33 млн, з яких майже 22 млн не отримали першу дозу, а ще 11 млн – другу.

Глобальний показник охоплення першою дозою вакцини становив 83%, що значно менше, ніж 95%, необхідних захисту населення від спалахів.

Найнижчі показники вакцинації – всього 66% – відзначаються в країнах з низьким рівнем доходу, в яких найвищий ризик смерті від кору.

Понад половина з 22 мільйонів дітей, які пропустили першу дозу корової вакцини у 2022-му, проживають лише в 10 країнах світу – Анголі, Бразилії, Демократичній Республіці Конго, Ефіопії, Індії, Індонезії, Мадагаскарі, Нігерії, Пакистані та Філіппінах.

В Україні за перші півроку 2023 року зареєстрували 20 випадків захворювання на кір. Попри незначну кількість, медики б’ють на сполох і закликають вакцинуватися, оскільки попередній спалах недуги у 2017 році також починався з поодиноких випадків.

Читайте також: Що робити, якщо дитина контактувала з хворим на кір? Інструкція МОЗ

Реклама:

Головне сьогодні