Країни ЄС викинули мільйони доз вакцини проти COVID-19 на суму 4 млрд євро – ЗМІ

Олена Барсукова — 18 грудня 2023, 14:53

Країни ЄС утилізували понад 215 млн доз вакцини проти COVID-19 на суму 4 мільярди євро.

Значна частина препаратів, закуплених у розпал пандемії, опинилася на звалищах, повідомляє POLITICO у своєму аналізі.

Найбільше доз вакцини утилізувала Німеччина (83 млн доз). На другому місці – Італія (49 млн), а на третьому – Нідерланди (16 млн).

З моменту схвалення перших вакцин проти коронавірусу наприкінці 2020 року країни ЄС отримали 1,5 мільярда доз (понад 3 на кожну людину в Європі).

Фото: Lou Benoist/AFP via Getty Images

За підрахунками журналістів, країни ЄС утилізували в середньому 0,7 шприца на кожного члена свого населення.

Кількість утилізованих вакцин зазвичай відповідає розміру країни: на Німеччину припадає 83 мільйони утилізованих доз, а на Люксембург – найменше (понад 470 тисяч).

Розрахунки POLITICO ґрунтуються на даних із 19 європейських країн – 15 із них напряму повідомили виданню показники, а чотири – повідомили про обсяги утилізації в місцевих ЗМІ.

Деякі показники були озвучені у грудні минулого року, тож зараз реальна кількість утилізованих вакцин, ймовірно, набагато вища.

Нагадаємо, раніше цьогоріч ЄС і Pfizer переглянули багаторічний контракт на поставку вакцини, від якої відмовляються країни, і домовились зменшити обсяги.

Також нещодавно в Україну доставили понад 200 тисяч доз "омікронспецифічної" вакцини проти коронавірусу від американської компанії Pfizer.

Читайте також: Люди, які перенесли COVID-19, вдвічі частіше відчувають задишку або втому – дослідження

Реклама:

Головне сьогодні