5 порад, як зберегти здоров'я нирок

Катерина Хорощак — 5 липня 2021, 10:33

Нирки – фільтри нашого організму. Основне їхнє завдання – виводити з крові токсини й зайву рідину.

Нирки також допомагають підтримувати кислотно-лужний баланс, контролювати артеріальний тиск, виробляти еритроцити й підтримувати міцність кісток, розповідають у Центрі громадського здоров'я.

Захворювання нирок – "тихі вбивці", які можуть значно вплинути на якість вашого життя.

"Хронічна хвороба нирок призводить до того, що нирки поступово та незворотно перестають очищати кров від токсинів, виводити зайву рідину з організму та підтримувати гормональний баланс", – розповідають в ЦГЗ.

Зазвичай недуга прогресує непомітно, часто порушуючи більшу частину функцій нирок, перш ніж симптоми проявляються. Виявити проблеми можна завдяки лабораторним дослідженням крові та сечі.

10% населення у всьому світі живуть із хронічною хворобою нирок, і понад 2 мільйони людей у всьому світі отримують лікування діалізом або за допомогою трансплантації.

Фото: benschonewille/Depositphotos

Ось декілька порад, які допоможуть зберегти ваші нирки здоровими.

Будьте фізично активними

Фізична активність може допомогти підтримувати нормальну масу тіла, знизити артеріальний тиск і ризик хронічної хвороби нирок.

Ось 9 простих вправ для людей, у яких немає часу на заняття спортом.

Харчуйтеся правильно

Правильне харчування може допомогти підтримувати нормальну масу тіла, знизити кров’яний тиск, запобігти діабету, серцево-судинним захворюванням та інші станам, що пов’язані з хронічною хворобою нирок. А також зменшіть споживання солі.

Перевіряйте й контролюйте рівень цукру в крові

Приблизно в половини людей, які страждають на діабет, розвиваються ураження нирок, цьому можна запобігти, якщо хворобу належно контролювати.

Перевіряйте й контролюйте свій артеріальний тиск

Високий тиск може завдати шкоди ниркам. Особливо, якщо він пов’язаний з іншими факторами, як діабет, високий рівень холестерину чи серцево-судинні захворювання.

Пийте достатню кількість води

Підтримуйте здоровий баланс рідини, це допоможе виводити токсини з нирок і знижує ймовірність утворення каменів.

Не куріть

Куріння уповільнює приплив крові до нирок, а це може знизити їхню здатність нормально функціонувати. Куріння також збільшує ризик раку нирок на 50 %.

Приймайте ліки лише за призначенням лікаря

Неконтрольований прийом ліків може завдати шкоди ниркам. Не займайтеся самолікуванням, а краще зверніться до лікаря.

Перевірте функцію нирок, якщо у вас є один або декілька факторів ризику, як-то діабет, гіпертонія, ожиріння чи були випадки хвороби нирок у родині

Зберігаючи нирки здоровими, ваше тіло буде правильно фільтрувати та виводити токсини та виробляти гормони, які допоможуть вашому організму нормально функціонувати.

Вас також може зацікавити:

Прив’язані й без вибору: історії українців, у яких відмовили нирки

Що ви знаєте про здоров’я нирок? Пройдіть ТЕСТ

Захворювання нирок: як їх уникнути: що їсти, скільки і чого пити, та до чого тут спорт

Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.

Реклама:

Головне сьогодні