За тиждень від грипу в Україні померло шість людей, серед них двоє дітей – санлікар

Анастасія Поя — 22 лютого, 18:02
За тиждень від грипу в Україні померло шість людей, серед них двоє дітей – санлікар
Depositphotos

В Україні протягом тижня, з 12 по 18 лютого, внаслідок ускладнень від грипу померли 6 людей, серед яких є діти.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоровʼя та головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в ефірі телемарафону "Єдині новини" 22 лютого.

За його словами, збільшення кількості хворих на грип фіксують від початку січня. Крім того, у більшості регіонах одночасно циркулюють віруси грипу А і В.

Протягом минулого тижня 53% серед тих, хто захворів на грип і COVID-19 – діти.

Летальні випадки внаслідок ускладнень грипу виявили в Києві, Хмельницькій, Львівській, Рівненській та Житомирській областях.

"Смерть 10-річної дитини зафіксували в Рівненській області. Ще одна дівчина 18 років померла на Житомирщині. Всі померлі не мали профілактичних щеплень проти грипу", – розповів Ігор Кузін.

Водночас він додав, що пік захворюваності на ГРВІ, грип і COVID-19 позаду. Наразі епідеміологічний поріг перевищено лише в Чернівецькій області.

"Протягом тижня частота захворюваності знизилася на 16% серед дорослих і на 18% серед дітей. Ми прогнозуємо з березня подальше покращення ситуації", - сказав Ігор Кузін.

Коментуючи захворюваність на COVID-19, санлікар зазначив, що на початку епідсезону фіксували по 9-10 тисяч випадків захворювання на тиждень. Наразі – близько 2 тисяч.

Переважно в Україні циркулює штам Омікрон, каже Ігор Кузін.

Він нагадав, що в Україні доступна омікронспецифічна вакцина проти COVID-19, яка використовується для профілактичних щеплень. Отримати її можна безоплатно в пунктах щеплень.

Вакцинацію від грипу можна робити впродовж всього епідсезону, однак бажано це робити до його початку, або на початку, в жовтні, каже санлікар.

Він нагадав, що вакцини для профілактики грипу розраховані для захисту як від штаму грипу А, так і від штаму В. Її можна придбати в аптечній мережі.

Раніше ми повідомляли, що вакцинація проти COVID-19 врятувала понад 1,4 мільйона життів в Європі.

Реклама:

Головне сьогодні