Вакцинація проти COVID-19 врятувала понад 1,4 мільйона життів в Європі – ВООЗ

— 17 січня, 13:12

Використання вакцин проти COVID-19 з грудня 2020 року дозволило знизити кількість смертей від хвороби на 57%.

Щеплення допомогло зберегти понад 1,4 мільйона життів європейців, більшість із яких врятували, коли ширився штам Омікрон.

Експерти прогнозували, що кількість смертей через коронавірус в Європі сягне 4 мільйонів. Однак завдяки щепленню цей показник менший – 2,5 мільйона смертей, пише Всесвітня організація охорони здоров’я.

"Сьогодні у Європі понад 1,4 мільйона людей – більшість із них літнього віку – насолоджуються життям зі своїми близькими, оскільки вони вирішили щепитися проти COVID-19.

Це майже 1,5 мільйона людей, які можуть грати зі своїми внуками, гуляти з собаками, відвідувати уроки танців, волонтерити та бути активними членами своїх спільнот. Це сила вакцинації", – стверджує Ганс Генрі Клюге, регіональний директор ВООЗ у Європі.

ВІДЕО ДНЯ

Фото: Milkos/Depositphotos

Результати дослідження свідчать, що найбільш ефективною вакцина була для людей літнього віку:

  • смертність знизилась на 57% серед осіб віком 70-79 років;
  • на 54% серед людей 60-69 років;
  • на 52% нижчою у віковій категорії 50-59 років;
  • на 62% серед тих, кому більше ніж 80.

Серед людей віком від 25 до 49 років, які отримали другу дозу вакцини, показники смерті знизились на 48%. І лише 5% цієї групи пройшли повний курс щеплення – зробили другу і третю дози. Тобто навіть серед людей молодшого віку без вакцинації кількість смертей була б майже вдвічі більшою.

У ВООЗ зазначають – статистика смертності у Європі значно скоротилась. Найбільші переваги ранньої вакцинації відчув Ізраїль: там кількість смертей зменшилась на 75%. За ним ідуть Велика Британія та Мальта з показниками 71% і 70% відповідно.

Нагадаємо, за даними Міністерства охорони здоров’я, 12 мільйонів українців не завершили курс вакцинації від COVID-19. Щоб хвороба протікала у легкій формі, фахівці МОЗ закликають зробити повний курс із трьох щеплень.

Читайте також: 3-4 дні замість 10-14: інкубаційний період COVID-19 суттєво зменшився – вчені

Авторка: Віра Шурмакевич, УП. Життя

Реклама:

Головне сьогодні