Сад на балконі: що росте, як розмістити, як доглядати

4940
30 квітня 2016

Натомість більшість має балкон — і добре, як він займає площу понад два квадратні метри. Але навіть якщо ні, на ньому все одно можна виростити помідори, зелень, цибулю і навіть кілька квітів.

Ось низка порад, які допоможуть облаштувати вдома міні-сад.

1. Вертикальний сад

Якщо у квартирі мало місця, варто подумати про вертикальний сад. Можна придбати навісні форми для рослин, використати стару трубу чи краще зробити дерев’яні полички власноруч зі старих палет, радить портал Realestate.

Фото lifeonthebalcony.com

2. Мрійте про галявину

Думаєте, що на балконі не може бути галявини? Зовсім ні, насправді є кілька рішень. Можна придбати штучну підстилку з травою, яка буде дуже схожа на натуральну зовні та на дотик. Також є контейнерні газони, де дерен розміщено на спеціальній гумі, котра забезпечує дренаж для посіяної на балконі трави.

3. Експериментуйте з горщиками

Будь-що може стати горщиком для рослин, треба лише пам’ятати про дренаж, що вони не втопилися. Стануть у нагоді відра, чашки, банки, якщо пробити дірку у дні так, щоб надлишок води вільно витікав із ґрунту. Такі імпровізовані горщики нададуть вашому саду індивідуального характеру.

Металеві міні-відра з травами можна розвісити під підвіконням, прикріпивши їх до дерев’яної плашки на стіні. Цей сад лишить максимум вільного місця.

Фото ikeahackers.net

Сукуленти можуть рости навіть у стаканах.

Фото jasminegregory.com / Via refinery29.com

4. Рослини, що в’ються

Саме ними можна вкрити стіни балкона, підвіконня, лише забезпечивши рослинам мінімальний каркас для зростання. Коли ця зелень виросте, вона створить затінок та забезпечить захист від чужих очей.

5. Інструменти для саду як декор

Ножиці для рослин, поливалки та решту знаряддя десь треба зберігати. Металеві поливалки мають чудовий вигляд поміж горщиками з рослинами, а ножиці й лопатки варто розташувати на стіні на цвяхах чи на полицях. Це зекономить простір, який би зайняли громіздкі кошики з інструментами.

Фото moorio.com

6. Облаштуйте комфортні стільці

Якщо ви вже взялися за створення саду на балконі, варто залишити місце, щоб потім сидіти і спостерігати за цією красою. Пластикові крісла, невеличкий шезлонг, — варіантів багато.

7. Зважайте на інструкції до рослин

Зазвичай вони написані на горщику або на табличках у магазині. Деяким рослинам треба багато світла, деяким – менше. Є й такі, що полюбляють простір, тож їх варто лишати на самоті, а не притуляти до "сусідів".

Фото Pinterest

8. Рослини у контейнерах

Для балкону також пристосоване садівництво у контейнерах – усього кілька їх із різними видами трав та квітів, – і на бетонному клаптику квартири вже пануватиме атмосфера саду.

Контейнером може стати, наприклад, дерев’яний ящик з-під пляшок вина.

Фото lifeonthebalcony.com

9. Вирощуйте трави

Блог про міське садівництво Urbanorganicgardener.com розповів про трави, які найлегше виростити у горщиках чи радше контейнерах на балконі.

Усі вони полюбляють світло, гарну вентиляцію, але хворіють від спекотних температур, тож якщо балкон розташовано на південь, варто подумати про захист від сонця на вікнах.

Базилік вирощують з насіння, він любить світло і тепло.

Петрушка теж ніжиться на сонці. Вона буде повільно рости біля східного чи західного вікна. Її варто вирощувати з насіння чи викопати грудку землі з петрушкою наприкінці минулого сезону.

Фото camillestyles.com

М’ята добре росте у горщиках, і робить це без зайвого втручання садівника.

Орегано краще почувається, якщо посадити у горщик гілку від вже дорослої розвиненої рослини. Він буде вдячний за вікна на південь.

Від розмарина відріжте гілку і тримайте її у воді без ґрунту, доки вона не випустить коріння. Потім пересаджуйте. Також любить світло, тепло і південні вікна. Він добре почувається на вітряних просторах.

Салатне листя нині у тренді. Воно щільно росте у контейнерах, тож багато поживної зелені можна зібрати з невеличкого ящика.

 

10. Саджайте витривалі квіти…

Якщо ви як садівник все ж тяжієте до квітів, обирайте не кімнатні – жорсткі посухостійкі види, бо влітку буває надміру спекотно. Можна обрати газанію, остеоспермум, пеларгонію. Поливати їх треба раз на 4-5 днів, та й прямого сонячного проміння вони не бояться.

На затемнених балконах добре ростуть плющ, папороть та фуксії. У контейнерах можна вирощувати гібриди азалій, ромашки, хризантеми.

Остеоспермум у горщику

11. … і трохи овочів

На балконі чудово почуваються помідори, огірки, перець та зелена цибуля у горщиках чи у контейнерах. Висаджувати можна насіння, потім молоду рослину пересадити у горщик, де більше простору. Поливати за потреби – коли ґрунт висохне. У липні-серпні вже з’являться перші овочі.

Фото balconygardenweb.compowered by lun.ua