У Квебеку жінкам заборонили носити нікаб у громадських місцях

— 20 жовтня 2017, 13:25

В одній із провінцій Канади, Квебеку, законодавчо заборонили жінкам носити нікаб чи бурку під час поїздок у громадському транспорті, відвідин державних структур.

Фото zurijeta/Depositphotos

Заборона також діє для всіх представників державних структур та інституції, наприклад, університетів йдеться на The Guardian.

Введення цього обмеження вперше відбувається на території Північної Америки.

Закон ухвалили цієї середи. Його одразу розкритикували противники прийняття, вказуючи на те, що нововведення стосується винятково обмеження прав мусульманських жінок.

[L]Вони також говорили про те, що законодавство підживлює суперечки про ідентичність, релігію та толерантність у провінції.

ВІДЕО ДНЯ

"Ми всього лише наполягаємо на тому, що для спілкування, ідентифікації та безпеки, у публічному просторі потрібно з'являтися з відкритим обличчям. Ми живемо у вільному та демократичному суспільстві", – прокоментував закон прем'єр -міністр провінції Квебек Філіп Куяр.

Як відомо, з 1 жовтня в Австрії заборонили носити елементи одягу, які повністю затуляють обличчя.

Ця заборона уже спричинила комічний випадок, коли у Відні оштрафували чоловіка в костюмі акули за те, що він затуляв обличчя.

Крім того, у Норвегії хочуть заборонити хіджаб та нікаб у дитсадках, школах та університетах, тому що він ускладнює спілкування між учителями й учнями.

У німецькій Баваріїможуть заборонити жінкам носити хіджаб та нікаб у держустановах, школах, університетах, на виборчих дільницях, за кермом – скрізь, де зовнішній вигляд людини може бути способом її ідентифікації.

У вересні 2011 року такий крок зробила Франція, ставши першою країною Європи, яка на офіційному рівні заборонила публічно носити нікаб.

У Бельгії аналогічну заборону запровадили того ж року. Скандали із відмовою в громадянстві мусульманкам у Швейцарії набули розголосу уже у 2016-му році.

На хвилі офіційних обмежень мусульманського одягу в Європі у 2011-му, неприємні інциденти траплялися й у США, наприклад, коли у жінок у закритому одязі не пустили до парку атракціонів у Нью-Йорку

Реклама:

Головне сьогодні