Вагітний трансгендер у Фінляндії бореться за соцдопомогу для матерів

6131
9 жовтня 2017

Чоловік-трансгендер із Фінляндії, який виношує дитину, зіштовхнувся з проблемою отримання соціальних пільг.

Фото pedro2009/Depositphotos

Так трапилося, тому що законодавство Фінляндії передбачає, що допомогу для догляду за дитиною може отримувати винятково жінка, повідомляє SputnikNews.

Народившись жінкою, трансгендер пізніше започаткував процес зміни статі й почав жити з іншим чоловіком. Минулого року він офіційно отримав чоловіче ім'я та підписав угоду соціального страхування для чоловіків.

Пізніше пара вирішила завести дитину, тоді йому довелося припинити вживати гормони для корекції статі.

"Завжди можна взяти паузу під час гормональної терапії, аби спробувати завагітніти. Те саме зробила й ця пара для припинення процесу коригування статі", – пояснила соціальна працівниця Центру підтримки трансгендерів у Фінляндії Мааріт Гууска.

Тепер трансгендер на 4 місяці вагітності, але не може отримувати допомогу а дитину, тому що електронна система охорони здоров'я не приймає дані вагітної людини із документами чоловіка.

В результаті, пара щодня "відвойовує" собі можливість відвідати потрібних лікарів та отримати послуги у медзакладах.

Стать у Фінляндії – одна із найважливіших форм ідентифікації особи, тому вказується у свідоцтвах про народження, водійських правах, та ID -картках.

Раніше повідомлялося, що 34-річний чоловік-трансгендер народив сина у гей-парі, яка вже має 2 всиновлених дітей.

Також ішлося про те, що британці Хайден Кросс і Скотт Паркер обоє були народжені жінками, пізніше визнали свою чоловічу ідентичність й посварилися за те, хто першим народив дитину.