Медунівеситет Богомольця оголосив безстроковий страйк на підтримку ректора. МОЗ просить не зривати навчання

— 26 лютого 2018, 08:25

Ввечері 25 лютого на офіційній сторінці Національного медичного університету імені О. О. Богомольця з’явилось оголошення про безстроковий страйк вишу.

Мовляв, протестуватимуть студенти та трудовий коллектив через "безпрецедентне брутальне та незаконне втручання керівництва МОЗ в незалежність та самоврядність НМУ".

Заява підтримує ректора Катерину Амосову та вимагає відсторонення від обо'язків в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун.

[L]Оголошення страйку повторює звинувачення, які на адресу МОЗ висувала відсторонена ректорка Катерина Амосова: мовляв, заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський хотів примусити її порушити закон під загрозою звільнення, а потім незаконно відсторонив від посади.

Мова іде про зрив ліцензійного тестування "Крок" для студентів-стоматологів, через який МОЗ відсторонило Амосову. Зі всієї України тестування не провели лише в цьому медвиші. Детальніше про це можна почитати тут.

Повторюються і заяви студентів, які заблокували вхід в ректорат, щоб не допустити до роботи призначеного в.о. ректора Михайла Захараша.

"МОЗ вирішив поставити весь університет на коліна, заблокувавши виплати стипендій студентам та заробітних плат трудовому колективу незаконно відібравши право банківського підпису у законно обораного керівництва ВИШу, про що 23 лютого 2018 року Міністерство повідомило на своєму офіційному сайті", йдеться в заяві.

Тому навчальний процес на наукова діяльність університету повністю зупиняються на невизначений час, а всі приміщення будуть недоступними для відвідувачів за винятком приміщень клінік, де лікуються пацієнти.

Страйкком звертається до президента, голови Верховної Ради, прем’єр-міністра та голови НАЗК, вимагаючи відсторонити від посади Уляну Супрун через нібито зловживання МОЗ.

На сторінці страккомутакож сказано, що причина пропуску навчальних занять на період страйку буде вважатися поважною, а студентам дозволять відпрацювати їх під час подальших поточних занять та підсумкових модульних контролів.

Під оголошеннями страйккому та НМУ студенти обурювались зривом занять через страйк.

Коментарі під оголошенням про страйк
Для збільшення натисніть на зображення
Коментар під оголошенням страккому

У соцмережах навіть почали флешмоб "Іду на пари" як відповідь на оголошення страйку.

Тим часом МОЗ закликає не допустити зриву навчального процесу і роз'яснює звинувачення НМУ у невиплаті стипендій та зарплат:

"Звертаємося до студентів та викладацького складу університету не піддаватися на провокації та маніпуляції керівництва НМУ та не зривати навчальний процес.

Згідно з принципами та практикою університетської автономії, університет самостійно проводить відповідні виплати з казначейських рахунків. Процедуру переказу коштів здійснює бухгалтерія університету. Керівництво університету, в особі проректорів, має усі необхідні повноваження для проведення виплат".

На офіційній сторінці відомства також з'явилися скріншоти про оголошення страйку, розісланих студентам нібито від імені декана медфакультету №3 Оксани Виговської. Усю відповідальність за студентів факультету на час страйку Виговська взяла на себе.

Cтуденти повідомили "УП.Життя", що центральні корпуси вишу зачинені. На першому фото – морфологічний корпус вишу. На другому – нібито фізико-хімічний.

Морфологічний корпус університету Богомольця
Зачинений корпус університету

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що це не страйк студентів та викладачів, а саботаж деяких членів адміністрації та деканів НМУ.

"Прошу не плутати два кардинально різні явища - самоорганізований студентський рух та спущену згори ініціативу зриву навчального процесу, в заручниках якої опинилися тисячі майбутніх лікарів.

Проблема не в комісії МОЗУ, яка мала здійснити елементарну перевірку документації, а в страху втратити безмежну владу і нездорове уявлення про межі власних повноважень керівництвом НМУ", – пояснює Супрун.

До страйккомітету увійшли студпарламент, студентський профком, ГО "Студентська довіра", декани та проректори, профспілковий комітет університету.

Координаторами страйккому є:

  • декан другого медфакультету Літвінова Наталія Юріївна
  • Сергій Суровцев, голова студради стоматфакультету;
  • Василь Гілюк, голова ГО "Студдовіра".

Ми продовжуємо відстежувати цю ситуацію.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні