Укрзалізниця заборонила їздити з велосипедами в Інтерсіті. Чому так не має бути

— 11 квітня 2019, 17:37

Укрзалізниця заборонила перевозити велосипеди в поїздах Інтерсіті та Інтерсіті+.

У підприємстві внесли зміни у Правила перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України.

В оновлених документах заборонили перевозити велосипеди за відсутності спеціальних місць для двоколісного транспорту.

Водночас, в Укрзалізниці кажуть, встановити ці місця теж не можуть – для цього виробник повинен змінити конструкцію вагона.

Таке рішення обурило велосипедну спільноту України.

В об'єднанні U-Cycle заявляють, міністерство повністю проігнорувало результати громадського обговорення змін до Правил, а це – 950 голосів "проти" прийняття нових правил та 262 пропозиції щодо збереження можливості перевезення велосипедів через облаштування передбачених для цього місць.

Активісти кажуть, щодо кожної з пропозицій дали однакові відповіді – "Пропозиція опрацьована, але не врахована".

В об'єднанні кажуть, сама заборона суперечить завданням Національної транспортної стратегії України Drive Ukraine 2030, ухваленої урядом 30 травня 2018 року, знижує велотуристичний потенціал України та ігнорує європейський досвід розвитку міжміського сполучення.

Велоспільнота пропонує прийняти компромісне рішення і дозволити перевезення велосипедів за такими ж правилами, як і великогабаритний вантаж

На підтвердження пропозиції активісти наводять приклади вирішення ситуації за кордоном.

Німеччина

Компанія Deutsche Bahn дозволяє перевозити велосипед у поїздах Intercity та Eurocity, попередньо придбавши квиток онлайн.

Вартість квитка складає 9 євро (для власників BahnCard – 6 евро).
З грудня 2017 року навіть найбільш швидкісні поїзди Inter City Express (ICE) беруть на борт до 8 пасажирів з велосипедами.

Фінляндія

Державна залізнична компанія Фінляндії VR group дозволяє провезення велосипедів у поїздах категорії Intercity.

Для перевезення необхідно придбати квиток вартістю 5 євро, пройти до двоповерхового вагону поїзду категорії Intercity та розмістити велосипед у спеціально відведеному для цього місці.

Додатково, за 50 євроцентів, можна пристебнути велосипед для уникнення крадіжки.

Перевезення велосипедів регіональними поїздами безкоштовне.

Польща

Польська залізнична швидкісна компанія PKP Intercity дозволяє провезення велосипедів у першому і останньому вагонах поїздів категорії Intercity (IC) та у вагонах другого класу поїздів категорії Express Intercity (EIC) та Express Intercity Premium (EIP).

Вартість перевезення велосипеда фіксована і складає 9,10 польських злотих, не зважаючи на відстань та тип поїзда. При купівлі квитка на перевезення велосипеда у кондуктора в салоні поїзда, вартість зростає до 10 польських злотих.

Вас також може зацікавити:

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу або Telegram про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні