Якщо жінка прагне завагітніти або навпаки, хоче відтермінувати вагітність, вона може завантажити додаток, який допомагає їй відстежувати власний менструальний цикл та зрозуміти, які дні є найбільш вдалими для зачаття та які засоби захищають від вагітності.
Однак, журналістське розслідування виявило, що прийнамні один з таких додатків, Femm app, популярний на теренах Євросоюзу, США та Африки, спонсується активістами проти абортів та надає хибну інформацію про протизаплідні засоби, пише The Guardian.
![]() |
Фото: AndrewLozovyi/Depositphotos |
Також він збирає персональні дані користувачів щодо сексуальних контактів та менструального циклу.
Femm app вже завантажували 400 000 разів.
Двоє медичних консультантів додатку не мають дозволу практикувати в США та пов’язані з Католицьким університетом Сантьяго, Чилі, де й досі є сувора заборона на аборти.
Більшість своїх інвестицій додаток отримує від приватних донорів, в тому числі Chiaroscuro Foundation – благодійної організації, яку підтримує католицький інвестор Сін Філлер.
Chiaroscuro Foundation разом з Філлером надали розробникам додатку 1,79 мільйонів доларів протягом трьох років.
Femm app ставить під сумнів безпеку протизаплідних пігулок і заохочує жінок дотримуватись методів "природної" контрацепції, як наприклад, відстежування власного менструального циклу.
Проте, запропонований розробниками метод контрацепції не є ефективним.
В США такий метод призводить до 25 незапланованих вагітностей на 100 жінок щороку.
Керівник організації Femm App Анна Хальпін каже, що розробники додатку ніколи не коментували питання абортів.
Їх мета – надавати інформацію про репродуктивне здоров’я жінок.
Вас також може зацікавити:
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу або Telegram про здоров'я та здоровий спосіб життя.