Зґвалтування не привід: штат Алабама ухвалив найбільш суворий закон щодо абортів

— 15 травня 2019, 12:48

11 річну дівчинку і штату Оґайо зґвалтував 26 річний чоловік, пише CBS News.

Вона вагітна, проте скористатись правом на аборт, скоріше за все, не зможе.

Штат, де вона проживає – один з чотирьох, який підписав закон про заборону абортів з момента виявлення серцебиття плоду.

Найбільш суворий закон щодо обмеження абортів сенат ухвалив у штаті Алабама 2019 року.

Тепер в Алабамі аборт дозволено лише у випадку серйозних проблем зі здоров’ям матері. Виключення не роблять, навіть у разі зґвалтування та інцесту, пише The Guardian.

Фото:[email protected]/Depositphotos

Поправка щодо зґвалтування була внесена творцями закону під час голосування у вівторок, 14 травня 2019 року.

Лікаря, який зробив аборт, може бути покарано на термін від 10 до 99 років ув’язнення.

Жінка, проте, не буде нести кримінальної відповідальності.

На питання, що робити молодій дівчині, яка стала жертвою інцесту, член сенату від республіканців Клайд Чамблісс, який просував закон відповів, що сподівається, що у випадку насилля дівчина буде шукати психологічної та медичної допомоги.

кщо закон буде схвалено, я сподіваюсь, що батьки та опікуни будуть вчити дівчат, що як така ситуація станеться, вони мають звертатися за допомогою".

Член сенату від демократів Вів’єн Фігурс відповіла Чамблісу:

"Ви не маєте виховувати цю дитину, ви не маєте виношувати цю дитину, ви не маєте забезпечувати цю дитину. Ви просто робите вибір за жінку, яка буде це все робити", – наголосила вона.

Закон має увійти через 6 місяців після підписання, проте вже розглядаються проблеми, які він має створити.

Наприклад, чи не будуть лікарі боятись виконувати навіть аборти за показанням?

Опоненти закону передбачають, що лікарі будуть просто їхати зі штату, який вже має найвищі показники смертності серед немовлят та найбільше випадків раку шийки матки.

Противники закону збиралися на мітинги у костюмах з серіалу "Оповідь служниці", антиутопії, яка розповідає про християнсько-консервативну революцію, що зробила з жінок безправних сексуальних рабинь.

Фото:The New York Times. Протест проти заборони абортів

Американський союз захисту громадянських свобод (ACLU) планує подавати позов та вимагає зупинити антиконституційну заборону, яка позбавляє жінок права на вільний вибір.

Цей закон забороняє аборти вже з 6 тижня вагітності, але це час, коли жінка ще й може і не догадуватись про свій стан, пише The New York Times.

Також, залишається питання, що робити, якщо дитина може вижити, але не здатна жити повноцінним життям?

Жінка тримає у руках вішак для одягу. Це символ заборони абортів: жінки використовували його в минулому, щоб самостійно зробити аборт. Фото: Vox

Сенатор від демократів Роджер Смітерман сказав колегам, що під час вагітності його дружини лікарі не були певні, що дитина народиться живою. Вони вирішили зберегти вагітність і дитина народилась з важкими проблемами зі здоров’ям.

"Важливим аспектом є те, що ми мали вибір", – сказав він.

На заборону почали реагувати соціальні мережі. Одна з користувачів твітер пише:

"Декілька років тому мене мало не вбив ґвалтівник. Боялась вагітності. У мене була затримка. Я б була нажахана неможливість зробити аборт. Мета цього закону – покарати жінок. Давайте не будемо удавати щось інше".

"Зауважте, тепер ґвалтівники будуть мати менший термін ув’язнення, ніж лікарі, які роблять аборти", пише інший.

Вас також може зацікавити:

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу або Telegram про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні