Від 6 до 47 тис грн: МОН оприлюднило вартість контракту у вишах та профтехах на 2020 рік

Катерина Хорощак — 17 червня 2020, 17:52

Індикативна собівартість навчання на контракті, яку провадили цьогоріч, у 2020 році коливається між 6 та 47 тисячами гривень.

Водночас у майже 100 університетах та закладах фахової передвищої освіти мінімальна вартість контракту не буде перевищувати 20 тисяч гривень.

Про це повідомляють у Міністерстві освіти і науки.

"У 2020 році мінімальна ціна навчання на контракті не може бути меншою, ніж 60% від фінансування, яке держава виділяє в перерахунку на одного студента-бюджетника в конкретному університеті.

Це стосується лише 38 найбільш популярних спеціальностей та почне діяти для студентів, які вступатимуть у 2020 році, і не вплине на тих, хто вже навчається.

Власне, навіть серед майбутніх першокурсників нововведення торкнеться максимум 16% цьогорічного набору", – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний.

Найдорожча мінімальна сума контракту у Київському національному університеті культури і мистецтв:

  • для молодшого бакалавра - 35591 грн,
  • для бакалавра - 39546 грн,
  • для магістра - 47328 грн.

Мінімальна вартість навчання (індикативна собівартість) враховує доходи людей і не може бути вищою за 3 середні зарплати у області.

Вона поширюється на 38 найбільш популярних спеціальностей у державних університетах і тих приватних, які будуть отримувати державне фінансування.

З-поміж них: право, економіка, політологія, менеджмент, маркетинг, міжнародні відносини, дизайн, туризм, спеціальності галузей інформаційних технологій та деякі спеціальності сфери охорони здоров’я, зокрема стоматологія, фармація, педіатрія тощо.

Повний перелік спеціальностей можна побачити тут:

Найбільш висока індикативна собівартість навчання встановлена лише у дев’яти закладах.

Мінімальну вартість контрактного навчання у кожному закладі можна переглянути тут.

Натисність на зображення

Вас також може зацікавити:

Що буде зі вступом, навчанням та управлінням в університетах: інтерв’ю замміністра МОН Єгора Стадного

Вступ-2020: дати, нові умови, прогнози університетів щодо прийому та поселення в гуртожитки

Чи скасовує новий законопроєкт ЗНО та як бути учням, які його не складатимуть. Пояснення

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні