Глава УГКЦ закликає залишити "Основи сім'ї" та інші християнські курси в школах

Катерина Хорощак — 2 червня 2020, 10:53

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав закликав МОН не виключати з навчальної програми предмети духовно-морального спрямування.

Він вважає, що курси світоглядного характеру, як-от "Основи християнської етики", "Християнська етика в українській культурі", "Основи сім’ї", є відповіддю на виховні виклики, які стоять сьогодні перед українським суспільством.

Про це йдеться в окремому Блаженнішого "Майбутнє нашої Церкви, України і народу залежить від освіти та виховання наших дітей", повідомляють на сайті УГКЦ.

"Їх впровадження в навчальні програми було вимогою українського суспільства після здобуття Незалежності України та відходу від комуністично-атеїстичного світогляду в напрямку демократичних цінностей, щоб гідність і права людини не лише декларувалися, а й реалізувалися.

Розвиток якості викладання цих предметів – результат багаторічних зусиль громадян України – батьків, вчителів, педагогічних колективів, релігійних і громадських організацій, Церков", – стверджує Блаженніший Святослав.

ВІДЕО ДНЯ
Блаженніший Святослав. Фото: Назарій Мазилюк

Глава Церкви зазначає, що батьки мають право і обов’язок впливати на зміст навчальних програм, згідно з якими навчаються їхні діти.

"Сьогодні ми переживаємо, – відзначає Предстоятель, – часи тривоги, непевності, змін не лише через пандемію Covid 19. Це пов’язано й з іншими чинниками: війною, економічними, політичними та духовно-моральними викликами, які постають перед нашим суспільством.

Водночас бачимо, що нівелюються шляхи плекання культурних і світоглядних цінностей, які були сформовані тисячолітньою християнською традицією, що є основою української ідентичності.

Натомість впроваджуються нищівні ідеології та програми, які є чужими для нашої культури, суперечать християнській моралі та обмежують гідність і свободу людини", – каже глава УГКЦ.

Також Блаженніший стурбований тим, що Міністерство освіти і науки скасувало відповідальні за світоглядні дисципліни комісії, зокрема, Комісію з філософсько-світоглядних дисциплін, Комісію з етики та Комісію з християнської етики.

"Ми глибоко стурбовані, що ці зміни можуть завдати шкоди якості та розвитку предметів світоглядного характеру в межах навчальних програм різних рівнів і, внаслідок цього, зведуть нанівець зусилля, спрямовані на цілісний розвиток дітей і молоді", – наголошується у тексті.

Раніше у МОН повідомляли, що міністерство розформовує ці комісії при ІМЗО.

"Ми ставимо крапку в епопеї з науково-методичними комісіями МОН, зокрема, з проблем виховання дітей та учнівської молоді.

МОН припиняє повноваження відповідних комісій, склад яких сформовано в 2011 році", – розповіла "Українській правді. Життя" очільниця МОН Любомира Мандзій.

Колишня радниця міністерки освіти та науки Олена Масалітіна додала, що експерти вже давно, з огляду на реформу, наголошували, що ці комісії – не найкращий механізм для того, щоб приймати рішення про надання грифів і схвалення курсів.

Нагадаємо, що деяким 10-11 класам у 2019 році почали викладати факультативний предмет "Основи сім'ї".

Багатьом батькам не сподобалося, що їхніх дітей у "дискримінаційній та сексистській формі" навчатимуть щасливого подружнього життя та турботи про дітей, і курс вирішили переглянути.

У 2020 році "Основи сім’ї", за умови перевидання посібників, знову хочуть повернути у школи.

Так вирішив Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти та науки.

Через це знову розгорівся скандал.

Деякі батьки продовжують вважати, що його не можна викладати в школах, інші – вимагають повернути його у програму.

Сам автор курсу Адріан Буковинський стверджує, що предмет хочуть заблокувати "певні чиновники, ліберали та антисімейні сили".

"Українська правда. Життя" розбиралася у ситуації.

Вас також може зацікавити:

Вас також може зацікавити:

Шкільний курс "Основи сім'ї" перевіряють на дискримінацію. Що з ним не так

Антидискримінаційна експертиза підручників: що це і для чого?

Як проходитиме ЗНО-2020: за яких умов впустять з температурою 37,3°C, як сидітимуть учасники та як пити воду в масках

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні