Коли українці можуть набути колективний імунітет від COVID-19, і що це дасть – вчені КПІ

15283
3 серпня 2020

Сповільнити поширення COVID-19  в Україні зможе колективний імунітет, який природним чином може формуватися протягом року. 

Такими є прогнози вчених "Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського".

За їхніми спостереженнми мобільність населення в порівнянні з початком року зросла на 150%, що впливає на поширення коронавірусної інфекції. 

Реклама:

Зокрема, учервні – липні 2020 року відбулася серія стрімких сплесків захворювання, що призвела до збільшення кількості інфікованих на день у 2-3 рази.

Крім того, спостерігається тенденція до подальшого зростання захворюваності.

Мобільність українців в порівнянні з початком року зросла на 150% Фото  dragana.stock@gmail.com/Depositphotos

"Такий характер поширення коронавірусу може бути уповільнений лише в результаті поступової появи колективного імунітету приблизно у 60–70% населення.

Природний плин цього процесу може відбуватися протягом року.

Його суттєве пришвидшення можливе лише в результаті масової вакцинації населення, що на даний час є важко передбачуваним явищем", – зазначають дослідники. 

Вчені кажуть коефіцієнт кореляції між кількістю інфікованих осіб і кількістю проведених тестів методом полімеразної ланцюгової реакції є досить високим (0.807). 

Реклама:

Упродовж останніх двох місяців коефіцієнт зростання кількості ПЛР-тестів становив приблизно 1,55 на місяць

За їхніми прогнозами, за умови збереження характеру зростання тестування, кількість виявлених хворих людей в Україні на кінець серпня 2020 року сягне рівня приблизно 110–115 тисяч.

Вас також може зацікавити:

Чому Україна може не мати колективного імунітету проти коронавірусу. Пояснює МОЗ

Як виробляється імунітет проти вірусу, і зокрема проти COVID-19

Від 290 тисяч до 34 мільйонів: як українці хворітимуть на СOVID-19 протягом року. Прогнози вчених

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.Реклама: