Всесвітня організація охорони здоров'я закликала країни припинити торгівлю живими дикими тваринами на продовольчих ринках.
За їхніми даними, дикі тварини можуть бути джерелом понад 70% нових інфекційних хвороб для людини.
Про це йдеться у рекомендаціях ВООЗ.
Зокрема у організації застерігають, що потрібно зупинити торгівлю живими дикими тваринами видів ссавців для харчових цілей і розведення.
А також закрити секції ринків, де надаються такі послуги.
![]() |
Фото Cebas1/Depositphotos |
"Коли диких тварин тримають в клітках або загонах, забивають та розфасовують на відкритих ринках, ці зони заражаються біологічними рідинами, фекаліями та іншими відходами, підвищуючи ризик передачі патогенів робітникам і клієнтам і потенційно призводять до поширення патогенів серед інших тварин на ринку", – йдеться в повідомленні.
За словами прес-секретаря ВООЗ Фадели Чайб, рекомендації не нові, але COVID-19 знову привернув увагу до цієї загрози, з огляду на наслідки.
"Таке середовище (на ринках – УП) надає можливість вірусам тварин, включаючи коронавіруси, розмножуватися і поширюватися до нових господарів, включаючи людей", – зазначено в рекомендаціях ВООЗ.
У організації також зауважують, що більшість нових інфекційних захворювань, як гарячка Ласса, геморагічна гарячка Марбурга, вірус Ніпах та інші віруси походять з дикої природи.
Нещодавно У ВООЗ назвали чотири ймовірні способи передачі коронавірусу людині.
Перше місце в списку зайняв шлях передачі коронавірусу від кажанів до людини через проміжну тварину.
Вас також може зацікавити:
5 міфів про COVID-19, які ніяк не вмирають. А мали б
Симптоми, наслідки, імунітет, вакцини та інше: що світ знає про COVID-19
10 ознак того, що ви перехворіли COVID-19 і маєте імунітет на 5 місяців
Що краще для тривалого імунітету: перехворіти COVID-19 чи отримати вакцину?
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.
Також ми ведемо корисний Telegram-канал "Мамо, я у шапці!".