"С*чка не схоче..": ПЦУ покарала священника за образливе висловлювання щодо жінок та абортів

10085
8 червня 2021

Єпархіальна рада Православної церкви України ПЦУ покарала священника та депутата від "ЄС" Олександра Дедюхіна за образливий допис у Facebook.

Священник висловлювався про жінок, їхнє тіло та аборти. Мовляв, жінка не має робити абортів, якщо дала згоду на сексуальні стосунки. 

Рішення про покарання Єпархіальна рада опублікувала на своєму сайті

Реклама:

Чоловіку заборонили правити богослужіння до серпня, писати в соцмережах до вересня і рекомендували обміркувати подальший вибір - залишитися священником чи йти в політики і блогери.

 Олександр Дедюхін

"Темі блогерської діяльності прот. Олександра Дедюхіна було присвячене одне із попередніх засідань Єпархіальної ради, під час якого перед ним було поставлено ряд вимог щодо зміни риторики в його дописах на Facebook. 

Однак, ним належних висновків так і не було зроблено, а стилістика дописів не зазнала належних змін", – написали в Єпархіальному управлінні ПЦУ.

Тому в ПЦУ вирішили:

  • до 19 серпня 2021 року відсторонити Дедюхіна від відправи богослужінь; 
  • заборонити до 6-го вересня 2021 року будь-яку публічну діяльність у соцмережах; 
  • рекомендувати Дедюхіну на час дії заборони обміркувати вибір - залишитися священнослужителем Православної Церкви і провадити свою пастирську діяльність згідно з церковними правилами та присягою священнослужителя чи обрати шлях світського політика та блогера;
  • разі повторення порушень накласти суворіші покарання або передати справу на розгляд Священному Синоду ПЦУ.

Водночас священнослужителі виступили проти абортів і наголосили, що "згідно з віровченням Православної Церкви і здорового глузду дитина до народження, хоч і перебуває в лоні матері, однак не є її частиною. Вона є людською особистістю від моменту зачаття, її життя є цінним, як кожне людське життя, і потребує захисту". 

Нагадаємо, Настоятель Свято-Миколаївського храму та за сумісництвом депутат Полтавської міськради Олександр Дедюхін опублікував допис у Facebook, де в образливій манері виступив проти абортів. 

Реклама:

"С*чка не схоче – кобель не скоче", – писав Дедюхін.

Цей фрагмент священник невдовзі видалив після обурень людей в соцмережі, проте він зберігся в історії редагування публікації. 

Також у своєму попередньому дописі священнослужитель назвав "недорозвиненими" людей, які підтримують гасло "Моє тіло – моє діло". 

Вас також може зацікавити:

"С*чка не схоче..": священник ПЦУ негативно висловився щодо жінок та абортів і викликав осуд у мережі

У лосинах та балетках: на Волині поліція затримала священника у жіночому одязі

Папа Римський дозволив священникам відпускати гріх аборту

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Також ми ведемо корисний Telegram-канал "Мамо, я у шапці!".Реклама: