Відомий медичний журнал потрапив у скандал через фразу "тіла з вагіною"

Денис Карловський — 27 вересня 2021, 13:30

В останньому випуску медичного журналу The Lancet автор статті використав словосполучення "тіло з вагіною" замість слова "жінка".

Через це журнал звинуватили в сексизмі, пише видання The Telegraph.

"Так склалося історично, що анатомії та фізіології тіл з вагінами не приділяли достатньо уваги", – так виглядає цитата на обкладинці.

Це словосполучення винесли на обкладинку останнього видання журналу, у якій оприлюднили статтю про виставку в Музеї вагіни в Лондоні.

Скандальна обкладинка журналу

Радше за все, ідея полягала в тому, щоби уникнути дискримінації людей, чия гендерна ідентичність відрізняється від їхньої біологічної статі (трансґендерів). За словами Сари Ґрем, журналістки, яка займається питаннями громадського здоров’я, такі словосполучення не сприяють подоланню мізоґінії та трансфобії в медицині.

ВІДЕО ДНЯ

"Нам потрібно добирати коректні й точні формулювання для людей, про яких ми говоримо в контексті медицини. Якщо ми говоримо про менструацію, то наявність вагіни не є релевантною ознакою для вирізнення цієї категорії людей.

Звичайно, нам потрібно виробити слововжиток, який включатиме трансґендерних людей… але "тіло з вагіною" точно сюди не пасує, і не допомагає ані жінкам, ані трансґендерним чоловікам, ані людям з небінарною ідентичністю", – написала журналістка в себе у Twitter.

Проте у Twitter багато користувачів висловили своє невдоволення та звинуватили журнал у сексизмі. Активісти заявили, що таке словосполучення тільки шкодить боротьбі за інклюзивність та є нелюдяним.

Наприклад, жартують, щоби "тіла з пенісами" не наспівували пісню гурту Bee Gees "You’re more than a body with vagina to me" замість "You’re more than a woman to me"

Лікарі зазначили, що таке словосполучення не слід "толерувати", а також відзначили, що в нещодавній статті журналу про рак простати чоловіків не називали "тілами з пенісами".

Вас також може зацікавити:

Гендерна дискримінація жінок, і чи могло все бути навпаки. Думки 4-х експерток

Рада заборонила зображувати в рекламі оголені тіла та пропагувати гендерні стереотипи

Трансгендерний хлопець, ґештальт-терапевт Нікіта Карімов: Процес камінг-ауту може тривати все життя

Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.

Реклама:

Головне сьогодні