Щороку 46 тисяч підлітків накладають на себе руки – ЮНІСЕФ

Яна Осадча — 8 жовтня 2021, 16:42

Самогубство є четвертою причиною смертності молоді у віці 15-19 років. Щороку майже 46 тисяч дітей 10-19 років накладають на себе руки.

Кожні 11 хвилин у світі підліток позбавляє себе життя, свідчать результати звіту ЮНІСЕФ "Стан дітей у світі-2021", де аналізується психічне здоров'я дітей, підлітків та осіб, які їх опікують.

За даними організації, у світі 13% підлітків у віці 10-19 живуть з діагностованими психічними розладами, а приблизно 1 з 5 молодих людей у віці 15-24 років відчуває депресію та не зацікавленість у житті.

Причиною зростання депресій та психічних розладів у підлітків стала пандемія COVID-19.

Фото: sabphoto/Depositphotos

"З настанням третього року пандемії, порушення режиму життя, освіти, відпочинку, а також турбота про доходи та здоров’я родини змушує багатьох молодих людей відчувати страх, гнів та тривогу за своє майбутнє", – йдетьсяу звіті організації.

В ЮНІСЕФ констатують, що уряди країн світу недостатньо інвестують у пропаганду, охорону та турботу про психічне здоров’я дітей, молоді та їхніх опікунів.

У всьому світі лише 2% державних бюджетів, виділених на охорону здоров'я, спрямовуються на витрати, пов’язані саме з психічним здоров'ям. У бідних країнах це менше ніж 1 долар на людину.

Вас також може зацікавити:

Психіатр Галина Пилягіна: Почастішання підліткових самогубств – наслідки пандемії

У підлітків, які часто вживають канабіс, більше шансів народити недоношену дитину – дослідження

Відеоігри зменшують ризик депресії у хлопців-підлітків: дослідження

Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.

Реклама:

Головне сьогодні