Китайська місія знайшла подвійні докази існування води на Місяці

Діана Кречетова — 17 червня 2022, 20:06

Китайська програма з дослідження Місяця "Чан'е-5" знайшла докази того, що на природному супутнику Землі існує вода.

В рамках місії дослідники доставили на Землю зразки місячного ґрунту, лабораторний аналіз яких дозволив підтвердити наявність води на Місяці, повідомляє Space.com.

Місія "Чан'е-5" приземлилася на Місяць у зоні Океану Бур у грудні 2020 року. Це найбільше "місячне море", що представляє собою рівнину на супутнику Землі, вкриту темною застиглою лавою.

Пробуривши ґрунт, дослідникам вдалося зібрати наймолодші місячні зразки, які коли-небудь вивчалися. Незабаром після цього за допомогою спеціального модуля матеріал для дослідження передали на Землю.

Китайський місячний апарат Chang'e 5 використав цю роботизовану руку, щоб зібрати зразки місяця 1 грудня 2020 року. Фото: CNSA

Читайте також: NASA створили анімацію польоту на астероїд з покладами золота, який планують на 2022 рік

Планетолог з Національної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук (NAOC) Лі Чунлай розповів, що і спектральне сканування поверхні, і аналіз зразків у лабораторіях підтверджують, що на Місяці є вода.

"Вперше у світі результати лабораторного аналізу місячних зразків та спектральні дані досліджень місячної поверхні на місці були використані спільно для вивчення наявності, форми та кількості "води" у місячних зразках", – підкреслив Чунлай.

Водночас результати дослідження не свідчать, що на Місяці є великі резервуари з водою. Вони лише показують, що ґрунт та каміння на поверхні природного супутника містять приблизно 30 гідроксильних частин на мільйон. Гідроксил, який ще називають "водним залишком", складається з одного атома водню та одного атома кисню, які є основою води.

Команда "Чан'е-5" також дослідила джерело води на Місяці. Воно міститься в кристалічному мінералі під назвою апатит.

Нагадаємо, астрономи знайшли схожу на Землю планету біля сусідньої до Сонця зірки.

Читайте також: Вчені зробили перший в історії знімок чорної діри з центру Чумацького Шляху. ФОТО

Реклама:

Головне сьогодні