"Розуміння цієї проблеми є" – Лісовий про зарплати освітян

Олена Барсукова — 13 квітня 2023, 15:00

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий прокоментував низькі зарплати українських педагогів: розуміння цієї проблеми є.

Від розповів про плани щодо підвищення виплат в етері "Сніданку з 1+1" – у відповідь на ремарку ведучої про те, що в середньому вихователь дошкільнят отримує 5 тисяч гривень.

"Я не знаю, чи я маю право говорити як міністр освіти, але як громадянин я скажу, що це звичайно приниження…Якщо ми хочемо виховувати гідного громадянина, ми повинні зробити так, щоб педагог, який його виховує, теж почувався гідною людиною. Тому оплата праці дуже важлива", – сказав Оксен.

Лісовий каже, що на всіх політичних рівнях є "розуміння цієї проблеми", а модель оплати праці і рішення цієї проблеми – в роботі.

"Як ми будемо це робити – користуватись ми будемо тарифною сіткою, чи будемо виходити з неї, цими деталями я уже не буду завантажувати глядача. Але є мета, вона поставлена", – зауважив освітянин.

Оксен Лісовий. Фото: МОН

Йдеться про підвищення зарплат для всіх педагогів: дошкільних, позашкільних, вчителів, викладачів закладів вищої освіти, професійно-технічної освіти та фахового коледжу. Підвищення має бути системне, каже Лісовий.

"Інше питання, який принцип буде цього підвищення, яка пріоритезація, кому в першу чергу чи всім разом. Це уже шляхи – і ці шляхи зараз активно опрацьовуються на всіх рівнях. Тому це точно в пріоритеті", – додав міністр.

Нагадаємо, раніше Оксен Лісовий заявив, що хоче спростити навчання для дітей, які вчаться в іноземних та українських школах одночасно. Очільник МОН також анонсував інші пріоритети змін в освіті.

Читайте також: Які зарплати у вчителів та директорів: дані по регіонах

Реклама:

Головне сьогодні