Шукати інопланетне життя почнуть за допомогою "біосигнатур": що це і як працює

4015
26 вересня 2023

Вчені розробили новаторське програмне забезпечення, яке може відрізняти матеріали різного походження для пошуку інопланетного життя. 

Програма здатна виявляти "біосигнатури" інших форм життя, повідомляє The Guardian. 

На думку вчених з Наукового інституту Карнегі у Вашингтоні, якщо НЛО не з’являється перед камерою роботизованого посадкового модуля, не залишає по собі плям або скам’янілостей в скелях, то комп’ютерні "біосигнатури" – це найкраща можливість виявити позаземне життя. 

Реклама:

Біосигнатура – це речовина чи явище, що науково доводить існування живих організмів у минулому або зараз.

За допомогою програми дослідники планують перевірити зразки з Марсу, зібрані NASA. Фото: StockTrek/Alamy

Оскільки біологічні живі матеріали складаються з молекул, яким притаманні певні функції, то не живі матеріали з минулого повинні містити молекули, які ніколи не існували.

Щоб дослідити цю ідею, вчені дослідили 134 різноманітні зразки живих і неживих об’єктів.

Використовуючи машинне навчання та математичне моделювання, вони розробили комп'ютерну програму, яка вміє відрізняти хімічні суміші, створені живими організмами, від сумішей, створених внаслідок реакцій між сонячним світлом й каміннями.

Машина вміє визначати три групи зразків: небіологічні, живі та скам’янілі форми життя.

Під час випробувань програма показала 90% точності у виявленні різниці між зразками, взятими з живих організмів (зубів та кісток), та небіологічними зразками, зокрема, частинками метеоритів. 

Реклама:

Астробіолог, який брав участь в розробці машини, Роберт Хейзен зазначив, що програма допоможе "революціонізувати пошуки позаземного життя та поглибити розуміння походження та хімії життя на Землі".

За допомогою новітньої програми дослідники мають проаналізувати матеріали з Марса, навколо яких існує багато думок науковців щодо того, чи є вони свідченням найдавнішого життя.

За словами вчених, у майбутньому програма зможе відрізняти різні типи життя, зокрема, фотосинтетичне життя, від інших організмів. 

Раніше ми повідомляли, що в парламенті Мексики показали зморщені тіла нібито інопланетян.

Читайте також: "Одна з найбільших таємниць планети": у NASA оприлюднили результати звіту про НЛОРеклама: