Сторона захисту в справі про зґвалтування неповнолітньої на Закарпатті попросила відвід ще одного судді

Вікторія Андрєєва — 29 вересня 2023, 11:45

Адвокати обвинувачених у справі про зґвалтування 14-річної дівчини подали нове клопотання про відвід судді, який мав розглядати відвід свого колеги по цій справі.

Про це "УП.Життя" повідомив адвокат потерпілої Артем Крикун-Труш.

Реклама:

Зранку 29 вересня суддя Павлюк С.С. мав розглядати заяву сторони захисту про відвід судді Воловецького районного суду Закарпатської області Пелиха О.О.

На попередньому засіданні адвокати обвинувачених заявили відвід судді Пелиху О.О. через ніби то упередженість представника правосуддя. Оскільки він на першому засіданні апеляції у справі задовольнив клопотання Уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця та допустив його представників до участі у закритих судових засіданнях.

Фото: nejron/Depositphotos

Однак на слуханні заяви про відвід адвокати кривдників знову оголосили відвід судді через те, що раніше він виносив ухвали у цьому кримінальному провадженні як слідчий суддя. І це нібито є перешкодою для розгляду ним відводу судді Пелиху О.О.

Реклама

Адвокати потерпілої заперечували, посилаючись на те, що Кримінально-процесуальний кодекс України не передбачає можливості заявити відвід судді, який розглядає відвід.

Зі слів адвоката Артема Крикуна-Труша, суддя Павлюк С.С. мав право залишити цю нову заяву про відвід без розгляду. Але її підтримала прокурорка, і суддя завершив розгляд.

"Всі дії адвокатів обвинувачених з цими безпідставними відводами направленні на затягування розгляду на шкоду потерпілій. Оскільки вони знають, що в матеріалах є висновок психологічної експертизи про те, що існує реальний ризик повторного травмування потерпілої. Їх дії свідчать про повну відсутність щирого каяття.

У цій ситуації мене найбільше здивувала прокурорка, яка підтримала цю непередбачену законом заяву про відвід. Я сподіваюся керівництво проведе перевірку її дій", – заявив він.

Адвокат додав, що з трьох суддів у воловецькому районному суді лишилась лише суддя Софільканич О.А., яка розглядала цю справу перший раз. На думку адвоката, сторона захисту спробує заявити про відвід і їй – тоді їхні заяви про відвід передадуть в інший суд, а це суттєво затягне справу.

Реклама

Читайте також: Групове зґвалтування дівчинки на Закарпатті: що не так з вироком та які шанси на справедливість

Реклама:

Головне сьогодні