Вчені за допомогою ДНК знайшли нащадків людей, чиї черепи вивезли до Німеччини понад століття тому

— 5 вересня 2023, 18:48

Німецькі вчені ідентифікували живих нащадків людей, чиї останки викрали та вивезли до Німеччини для наукових експериментів під час колоніальної ери.

Про це повідомляє The Guardian.

Берлінський Музей доісторичного періоду і ранньої історії з 2017 року проводить дослідження 1100 викрадених черепів. Їх вивезли до Німеччини на початку 20 століття з територій, які тоді називалися Німецькою Східною Африкою (сучасні Бурунді, Руанда, частини Танзанії та Мозамбіку).

Як інформує видання, за допомогою аналізу ДНК у Танзанії вдалося знайти живих родичів людей, чиї останки досліджували.

Фото: Photo 12/Universal Images Group/Getty Images

Вчені змогли встановити інформацію про вісім черепів. Для одного з них виявили повний генетичний збіг із живою нині людиною.

"Назва "Акіда" на черепі вказувала на те, що він належав високопоставленому раднику Мангі Мелі, могутньому лідеру етнічної групи чагга наприкінці 1800-х років. Зразок ДНК забезпечив прямий збіг з нащадком Акіди", – повідомляє The Guardian.

Також дослідники побачили майже повну відповідність ще двох черепів нащадкам народу чагга.

"Знайти такий збіг – це маленьке диво, яке, ймовірно, залишиться рідкісним випадком, навіть попри найретельніші дослідження походження", – прокоментував дослідження президент музею Герман Парцінгер.

Зазначається, що ці черепи є частиною колекції, придбаної музеєм у 2011 році у лікарні Шаріте. Вона нараховує близько 7700 черепів, частина з яких зібрана антропологом Феліксом фон Лушаном під час німецького колоніального панування.

Ці останки були викрадені з кладовищ та інших поховань по всьому світові.

Нагадаємо, науковці знайшли в Китаї череп, який може належати невідомому роду людей.

Читайте також: Науковці поблизу Антарктиди знайшли істоту з 20 "руками". ФОТО

Реклама:

Головне сьогодні