Екологи просять сворити два нацпарки на Миколаївщині

Станіслав Ткацевіч — 7 жовтня 2023, 10:15

Екологи з Української природоохоронний групи ініціювали створення двох національних парків "Громоклійський" і "Березанський" у Миколаївській області. Їхня загальна площа сягатиме більше 22 тисячі га. Відповідне клопотання вже подали до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Про це повідомили на сайті групи.

Екологи кажуть, що парк "Громоклійський" охоплюватиме територію Баштанського, Миколаївського та Вознесенського районів Миколаївщини й збережені степові ландшафти басейну річки Громоклія та частково правого берега долини річки Інгул.

"Ця територія – одна з найбільш досліджених в межах області, а басейн річки Громоклія один з найбільш збережених басейнів Північно-Західного Причорномор’я. 23 види тутешні види рослин занесені до Червоної книги України, 13 – до регіонального червоного списку Миколаївщини та 1 вид − до Резолюції 6 Бернської конвенції", – кажуть активісти.

Фото: Anton Petrus/Gettyimages.com

Також у цій місцевості відмічено понад 80 видів птахів, а герпетофауна, сукупність плазунів і земноводних, представлена 12 видами, більшість з них – рідкісні.

ВІДЕО ДНЯ

Водночас "Березанський" охоплюватиме Березанський лиман з прилеглими до нього степовими схилами, пригирлову частину маленького Бейкульського лиману та степи в долинах річок Березань і Сасик.

На цій території представлені степи, луки, чагарникові зарості, піски, водойми, солончаки. Тут збереглася ковила волосиста, занесене до Зеленої книги України. Також представлені ендеміки тюльпан південнобузький, дрік скіфськи, мінуарція південнобузька тощо.

"У складі проєктованого нацпарку є 25 видів рослин, які охороняються: 1 вид включений до Резолюції № 6 Бернської конвенції, 15 видів включено до Червоної книги України та 8 видів до Червоного списку Миколаївської області", – додають активісти.

Крім того, на цій територій найбільша локальна популяція тюльпана запашного Миколаївської області, а в Березанському лимані водяться червонокнижні білуга, севрюга, осетер руський, вугор європейський.

Також тут водяться 3 рідкісні види плазунів: полоз жовточеревий або каспійський, сарматський, ящірка зелена. Є й чимало птахів: від пелікана кучерявого до гоголя.

Раніше ми розповідали про запуск цілодобового стріму з лелечого гнізда нацпарком на Полтавщині.

Читайте також: "Ситуація у нацпарках критична": під загрозою 30% заповідників Херсонщини

Реклама:

Головне сьогодні