В Україні запрацював онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків: як скористатися

3973
19 листопада 2023

Фонд Організації об'єднаних націй у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) запустив анонімний безкоштовний цілодобовий онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків.

Як повідомляють у фонді, підтримку від кваліфікованих психологів з багаторічним досвідом у текстовому форматі чоловіки можуть отримати через чат в Telegram, Viber або на сайті Лінії підтримки

"Психологічна підтримка у форматі онлайн-спілкування має допомогти чоловікам стабілізувати свій емоційний стан, знайти внутрішні ресурси для виходу зі складних ситуацій та усвідомити проблемні аспекти поведінки", – пояснюють у фонді ООН.

Реклама:

За умовами програми, кожен чоловік може проконсультуватися в чаті один раз на добу. Тривалість консультації – до 90 хвилин. Звертатися можна з будь-яких питань, які викликають стрес: проблеми на роботі чи в стосунках, переживання через війну, труднощі з контролем гніву тощо.

 Фото: GaudiLab/Depositphotos

Як зауважили в UNFPA, під час повномасштабної війни кількість стресових ситуацій збільшується, тому вчасне розв'язання проблеми та подолання психологічної напруги є життєво необхідними.

"Чоловіки в Україні часто живуть з думкою, що мають вирішувати свої проблеми самостійно. Через це вони не звертаються за професійною допомогою", – каже Альона Зубченко, програмна менеджерка UNFPA. 

Вона навела результати опитування, яке Фонд провів серед чоловіків улітку 2022 року. Тоді 90% респондентів зазначали, що не мали досвіду звернення за будь-якою професійною психологічною підтримкою. 

"Водночас майже кожен третій українець перебуває у стані значного дистресу, при якому людина не в змозі адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків", – стверджує Альона Зубченко.

Нагадаємо, в жовтні 2022 року UNFPA запустив роботу безкоштовної анонімної й цілодобової лінії психологічної підтримки для чоловіків за номером 2345. За більш ніж рік роботи фахівці прийняли вже понад 9200 дзвінків.

Реклама:

Читайте також: Тінь мужності: про психологічне здоровʼя чоловіківРеклама: