Астронавти можуть бути схильні до еректильної дисфункції – дослідження

Олена Барсукова — 22 листопада 2023, 13:39

Американські дослідники заявили, що виявили "новий ризик для здоров'я", який слід враховувати при дослідженні глибокого космосу.

Виявилось, що астронавти, які подорожують у далекий космос, мають ризик еректильної дисфункції, повідомляє The Guardian.

Дослідники за фінансування NASA вивчали вплив випромінювання на функцію еректильної тканини під час експериментів на щурах.

Вони дійшли висновку, що галактичне космічне випромінювання і мікрогравітація (меншою мірою) можуть погіршити функцію еректильної тканини, причому наслідки можуть тривати десятиліттями.

Водночас еректильна дисфункція піддається лікуванню, і певні антиоксиданти можуть допомогти, зауважив експерт з нервово-судинної дисфункції з Університету штату Флорида і старший автор дослідження Джастін Ла Фавор.

ВІДЕО ДНЯ

Читайте також: Там бував "Кобзар" і кістки динозавра. Що ви знаєте про діяльність людини у космосі? ТЕСТ

Фото: fStop Images - Caspar Benson/GettyImages

Вчені з Університету Флориди й Університету Уейк Форест у Північній Кароліні хотіли оцінити вплив галактичного випромінювання і невагомості на чоловіче сексуальне здоров'я. Адже вплив космічних польотів на потенцію досі не був досліджений.

"Хоча еректильна дисфункція вражає більше половини чоловіків старше 40 років і є важливим фактором для задоволення життям, наслідки космічних подорожей на еректильну функцію все ще залишаються незрозумілими", – пишуть вчені у журналі Faseb.

У серії експериментів вчені підвішували щурів під кутом 30 градусів і піддавали впливу імітованого галактичного космічного випромінювання в Лабораторії космічної радіації NASA в Нью-Йорку.

Аналіз тканин щурів через рік показав, що навіть незначний вплив галактичних космічних променів збільшив окислювальний стрес у тварин.

Це погіршило функцію артерії, яка постачає кров до пеніса, та еректильної тканини. Невагомість теж мала вплив, але не такий помітний.

"У сукупності ці результати свідчать про те, що нервово-судинна функція еректильної тканини може бути порушена протягом решти періоду сексуального здоров'я астронавтів після повернення на Землю з тривалого дослідження глибокого космосу", – пишуть автори дослідження.

Дослідження з'явилося на тлі посиленої уваги до місій у далекий космос, адже NASA та інші великі космічні агентства готуються до довгострокових експедицій на Місяць та Марс.

Програма NASA "Артеміда" має відправити астронавтів на Місяць вже наступного року, а пілотовані місії на Марс попередньо заплановані на 2040 рік.

Тепер науковці закликали ретельно стежити за сексуальним здоров'ям астронавтів після повернення з майбутніх місій у далекий космос.

Читайте також: Отрута павука – нова віагра? Вчені досліджують незвичний спосіб лікування імпотенції

Реклама:

Головне сьогодні