Географічним об'єктам у Криму повернуть назви кримськотатарською мовою – Мінреінтеграції

Олена Барсукова — 28 листопада 2023, 12:40

Географічним назвам у тимчасово окупованому Криму повернуть історичні найменування кримськотатарською мовою.

Про це йшлося на засіданні Національної комісії з питань кримськотатарської мови, повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Кримськотатарську мову використовуватимуть для позначення топонімів, які мають тюркське походження або історичні кримськотатарські найменування.

"Підготовка цього рішення триває на виконання "Закону про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії".

Наразі узгоджуються механізми, які дадуть змогу застосовувати написання топонімів із використанням латинської графіки у медіа та наукових працях", – йдеться у повідомленні.

Назви також змінять на дорожніх вказівниках і при виготовленні мап у комунікації з операторами картографічних сервісів і службами, які обслуговують такі вказівники.

Фото: AleksTaurus/Depositphotos

Нацкомісія доручила розробити відповідне рішення Уряду. Цим питанням будуть опікуватися Мінінфраструктури разом із Мінреінтеграції, Постійним Представником Президента України в АР Крим, Меджлісом кримськотатарського народу та Інститутом національної пам’яті.

Нагадаємо, також в Україні розроблять правопис кримськотатарської мови.

Читайте також: Батьківщина орьнек і "чоловічої" кави. Що ви знаєте про Крим? ТЕСТ

Реклама:

Головне сьогодні