Простояв два дні: невідомі знищили дуб, який кияни посадили у пам’ять про загиблого Романа Ратушного

Діана Кречетова — 15 грудня 2023, 19:25

У Києві невідомі незаконно зрізали 12-річний дуб, який кияни висадили 13 грудня, аби вшанувати пам'ять відомого столичного активіста і розвідника Романа Ратушного, який загинув у червні минулого року на Харківщині.

Злочин вчинили у ніч проти 15 грудня у Шевченківському районі Києва на вулиці Січових Стрільців, 49, повідомляє "Київзеленбуд".

Дерево простояло фактично два дні. На його місці зловмисники залишили лише невелику нижню частину стовбура.

"Дванадцятирічний дуб, наданий громадською організацією "Зберегти Квіти України", мав стати символом боротьби за незалежність України та живим нагадуванням про ціну нашої свободи", – наголошують у комунальному об'єднанні.

Те, що залишилося від 12-річного дуба. Фото: "Київзеленбуд"

Повідомляється, що комунальники Шевченківського району та меценати звернулися до правоохоронців з проханням встановити та притягнути до відповідальності осіб, які знищили дуб.

Фото: "Київзеленбуд"

"Кожне неправомірне видалення зелених насаджень столиці карається законом! Комунальне об’єднання закликає киян та гостей столиці бути свідомими та з повагою ставитися наших Героїв, які ціною власного життя наближають Україну до перемоги", – підкреслили у "Київзеленбуді".

Так дерево виглядало до того, як його знищили. Фото: "Київзеленбуд"

Читайте також: У Києві відкрили фестиваль пам’яті полеглого "холодноярівця", активіста Романа Ратушного

Нагадаємо, Роман Ратушний – відомий київський активіст і розвідник, який загинув у бою під Ізюмом, що на Харківщині, 9 червня. Йому було 24 роки. Роман з перших днів повномасштабної війни долучився спершу до лав територіальної оборони Києва, а потім воював як розвідник у складі 93-ї механізованої бригади "Холодний Яр".

До повномасштабного вторгнення Роман, який очолював громадську ініціативу "Захистимо Протасів Яр", разом з однодумцями боровся проти будівництва багатоповерхівок у парковій зоні Києва.

Роман Ратушний. Фото: 93-тя ОМБр "Холодний Яр"

Після загибелі у столиці на його честь перейменували вулицю Волгоградську, що біля Протасового Яру.

Читайте також: Пам'яті Романа Ратушного: у КНУ Шевченка заснували стипендію для громадських активістів

Реклама:

Головне сьогодні