"Мріяв починати доросле життя у вільній Україні". З ТОТ повернули 17-річного юнака

Ірина Батюк — 21 грудня 2023, 16:55

17-річного Михайла, який мешкав на тимчасово окупованій території, повернули в Україну. Для його порятунку знадобилося близько місяця.

Як повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, наразі хлопець перебуває у Хмельницькому. Там також мешкає його сестра.

"Його мрія здійснилася, адже починати доросле життя хлопчина мріяв саме у вільній Україні", – розповідають у Мінреінтеграції.

З проханням допомогти вивезти хлопця з ТОТ до відомства звернувся директор Маріупольського фахового будівельного коледжу Антон Білай. Він повідомив місце перебування хлопця.

Фото: Мінреінтеграції

"Антон Білай вже має подібний досвід – раніше йому вдалося вивезти на підконтрольну територію до вільної України двох студентів-сиріт коледжу. Незважаючи на небезпеку для себе, він особисто поїхав за ними до тимчасово окупованого Донецька", – кажуть у міністерстві.

Повернення Михайла стало можливим завдяки реалізації проєкту "Шлях додому", зазначають у Мінреінтеграції. Він спрямований на пошук і повернення дітей з РФ і ТОТ, а також на возз’єднання сімей, діти з яких опинилися в окупації без батьків.

Раніше в Україну повернувся депортований з Маріуполя до РФ Богдан Єрмохін. У Росії йому незаконно вручили повістку.

Читайте також: Якщо щодня повертати по одній українській дитині, яку вивезли у РФ, знадобиться 55 років – Омбудсман

Реклама:

Головне сьогодні