Телескоп Хаббл зафіксував загадкові тіні на кільцях Сатурна

Вікторія Андрєєва — 27 грудня 2023, 11:23

Нещодавно космічний телескоп Хаббл зробив ще одне зображення таємничих тіней на кільцях Сатурна, які ще називають "спицями".

Про це пише CNN з посиланням на NASA.

Хаббл зробив зображення Сатурна 22 жовтня, коли телескоп був відставні 1,37 мільярда кілометрів від нього.

Астрономи давно знають про незрозумілі "спиці" на кільцях Сатурна, що "виглядають як привиди". Їх можна помітити в різних місцях залежно від того, де планета перебуває у своєму орбітальному циклі.

Фото: NASA

Астрономи також виявили певну закономірність: кількість і зовнішній вигляд спиць може змінюватися залежно від сезонного циклу Сатурна. Вони можуть здаватися маленькими на зображеннях, але насправді можуть бути більшими за Землю за шириною та діаметром.

Подібно до Землі, Сатурн має вісь із нахилом, який викликає сезонні зміни, хоча один сезон на планеті з "спицями" триває близько 7 років.

"Ми наближаємось до рівнодення Сатурна, коли ми очікуємо максимальної активності спиць, з більшою частотою і темнішими спицями, які з’являться протягом наступних кількох років", – сказала провідна науковця програми Hubble Outer Planet Atmospheres Legacy Емі Саймон.

Вона додала, що осіннє рівнодення Сатурна очікують 6 травня 2025 року.

Нагадаємо, раніше науковці висували припущення, що кільця Сатурна можуть зникнути. А на кілька років раніше астрономи припускали, що кільця Сатурна існували не завжди.

Читайте також: Сатурн знову став планетою з найбільшою кількістю супутників

Реклама:

Головне сьогодні