Як країни можуть вберегтися від другої хвилі COVID-19. Дослідження
Країни, які очікують на другу хвилю коронавірусної хвороби, можуть від неї вберегтися, якщо будуть швидко реагувати і дотримуватися суворих заходів безпеки.
Такими є результати аналізу Bloomberg.
Він базується на індексі строгості заходів захисту, який відслідковується Школою управління Оксфордського університету, і даними про поширення COVID-19, зібраним Університетом Джона Хопкінса.
За їхніми результатами, країни, які не запровадили суворі заходи безпеки щодо стримування інфекції, в середньому мали у восьмеро більше смертей на 100 тисяч громадян, у порівнянні з тими, хто почав діяти після підтвердження першого випадку або ще раніше.
"Якщо ви повільно дієте, у вас буде набагато вища кількість інфікувань, яку складніше контролювати.
Навіть якщо згодом встановите дійсно жорсткі обмеження, поширення вже відбуватиметься на рівні, який дуже важко стримати", – пояснює Марк Дайбул, професор Медичного центру Джорджтаунського університету і колишній глава Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією.
В середньому, країни, які швидко реагували на ситуацію, робили це протягом 35 днів після першого зафіксованого випадку зараження.
Країни, які більш повільно вводили обмеження, поступово посилювали їх по мірі зростання інфекцій.
Суворі обмеження, зазвичай, застосовувалися для всіх регіонів країни.
Вони включають широкий спектр заходів безпеки, що стосуються різних сфер життя: скупчень, поїздок всередині країни.
Слабка реакція на поширення коронавірусу, обмежувалась рекомендаціями стосовно поведінки, або рішення приймала місцева влада.
При цьому майже всі країни впровадили обмеження щодо відвідування шкіл і прибуття з-за кордону.
Аргентина отримала найвищий бал оксфордського індексу строгості.
В країні були зачинені всі школи та бізнес не першої необхідності, обмежений проїзд на міжміських автобусах, поїздах і внутрішніх авіарейсах.
Крім того, країна закрила міжнародні кордони навіть для громадян, а на дорогах діяли контрольно-пропускні пункти, щоб контролювати дотримання карантину.
Порушення карантину в Аргентині караються тюремним ув'язненням на термін до двох років.
Сусідня Бразилія обрала більш м'який підхід та закликала людей повернутися до роботи.
Кількість загиблих на 100 тисяч людей в Бразилії більше ніж в 11 разів перевищує показники Аргентини та досі стрімко зростає.
Одні з найсуворіших обмежень діяли також у Новій Зеландії, наприклад, уряд заблокував поїздки з Китаю ще до виявлення першого випадку.
Загалом обмеження почали діяти в країні протягом 27 днів – більш ніж на тиждень швидше інших країн, які в середньому ввели пом'якшені заходи безпеки.
Крім внутрішніх обмежень, країна закрила кордон для тих, хто не був громадянином або постійним жителем, включаючи іноземних студентів і тимчасових працівників.
Нова Зеландія завершила семитижневий карантин 14 травня, а 8 червня скасувала заходи по соціальному дистанціюванню, оскільки протягом двох тижнів не фіксувалось нових випадків зараження.
Кордони Нової Зеландії залишаються закритими для сторонніх, але 16 червня було підтверджено зараження двох громадян, які повернулися з Великої Британії.
Час між першим інфікуванням в країні та введенням сильних заходів безпеки. Для збільшення натисніть на інфографіку. |
Більшість країн почали нарощувати заходи безпеки після того, коли Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила Covid-19 пандемією.
На той час в десятках країн було понад 100 випадків.
За даними дослідження, реакція Сполучених Штатів Америки на вірус була повільнішою і слабшою, ніж в більшості інших країн.
Незважаючи на підтвердження першого випадку в січні, більшість штатів не заборонили великих скупчень та дозволили школам працювати до середини березня.
Навіть тоді багато людей продовжували подорожувати через державні кордони.
Час між першим інфікуванням в країні та введенням сильних заходів безпеки.
Для збільшення натисніть на інфографіку. |
Деяким країнам, включаючи Німеччину і Південну Корею, вдалося зупинити свої спалахи за допомогою більш локалізованого підходу, а саме – доступного тестування та відстеження контактів.
Південна Корея отримала світову нагороду за те, що була однією з перших країн, яка запропонували тестування для всіх громадян.
Час між першим інфікуванням в країні та введенням сильних заходів безпеки.
Для збільшення натисніть на інфографіку. |
Зазначається, що аналогічно як країни вводили один за одним обмежувальні заходи, тепер вони виходять з карантину, незалежно від того стримували вони свої спалахи чи ні.
Ті, кому вдалося придушити інфекцію, повинні зрозуміти, як захистити себе від тих, хто цього не зробив.
Країни, які знову відкриваються, незважаючи на зростання числа випадків, зіткнуться з рецидивами швидше, ніж могли б.
Це означає, що їм потрібно невідкладно готуватися до ефективних дій, як тільки з'являться попереджувальні знаки.
Вас також може зацікавити:
Чому в Україні так мало хворих на COVID-19: пощастило чи є об'єктивні причини?
40 мільйонів життів міг забрати СOVID-19. Вчені оцінили стратегії протидії
Від 290 тисяч до 34 мільйонів: як українці хворітимуть на СOVID-19 протягом року. Прогнози вчених
Що робити, якщо ви запідозрили у себе коронавірус. Алгоритм дій
Коронавірус: симптоми, актуальна статистика поширення та як реагує Україна
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.