Українці створили петицію про скасування реорганізації Довженко-Центру
На сайті Кабінету Міністрів розмістили петицію про скасування реорганізації Довженко-центру.
Її опублікували 17 серпня, одразу після новин про "ліквідацію" національного кіноархіву. За добу документ підписало понад 2 тисячі осіб.
"Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру, що де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року послідовно займається збереженням, дослідженням та популяризацією нашого кіно", – зазначає авторка звернення, культурна діячка Єлизавета Мамона.
За її словами, у "Науковому центрі кінематографії України", якому мають передати усі кіноархіви, основним видом діяльності зазначена "вища освіта".
Кіноархіви. Фото: odmeyer / Depositphotos |
Авторка звернення наголошує, що усю спадщину ймовірно передадуть "сплячій" установі, яка з моменту заснування у 2011 році не здійснювала жодної діяльності.
В петиції йдеться, що в наказі не вказали те, куди перенаправлять кіноархівну та музейну колекції з Довженко-Центру.
"Передача колекції національного кіноархіву з високою репутацією у світі до фейкової установи – величезний удар нашій культурній спадщині і по міжнародному іміджу української влади, особливо під час війни, коли Україна у крові виборює власну ідентичність.
Цей удар має всі ознаки зазіхання на національну пам'ять і може вважатися підривом державності і зрадою національних інтересів", – зазначає Єлизавета.
Нагадаємо, що у Мінкульті та особисто міністр заявили, що проти ліквідації кіноспадщини.
А у Держкіно ввечері після заяви повідомили, що не ліквідуватимуть Довженко-Центр. Проте значно скоротять його функції.
Читайте також: На сайті президента підтримали петицію про заборону в’їзду росіян в Україну протягом пів століття