В Антарктиді виявили невідомі раніше колонії імператорських пінгвінів

Ірина Бура — 24 січня, 14:45

В Антарктиді за допомогою супутникових знімків виявили чотири невідомі раніше колонії імператорських пінгвінів.

Чотири нещодавно знайдені колонії, ймовірно, існували багато років, але вчені раніше їх не помічали. Це переважно невеликі колонії, кожна з яких нараховує менше тисячі гніздових пар, пише Phys.org.

Наразі вченим відомо про 66 колоній імператорських пінгвінів, у яких менше ніж 300 тисяч пар пінгвінів. Вчені досліджують їх, щоб зрозуміти, куди вони переміщуватимуться далі, каже Фретвелл.

Незрозуміло, чи може якась із нещодавно виявлених колоній бути групою, що відʼєдналася від інших більших колоній, сказав Даніель Зіттербарт, дослідник пінгвінів з Океанографічного інституту Вудс-Хоул, який не брав участі в дослідженні.

ФОТО: Британська антарктична служба

"Але зрозуміло, що місця розмноження змінюються, і потепління у світі означає, що більше "пінгвінів будуть переміщатися", – сказав він.

Імператорські пінгвіни, які вважаються "під загрозою зникнення", є найбільшими пінгвінами у світі. Вони вирощують своїх пташенят взимку в Антарктиді на ділянках морського льоду. Але якщо крига скресне до того, як пташенята зможуть переміщатися, більшість з них загине, наголошують дослідники.

Супутникові знімки: Британська антарктична служба

Дослідник Британської антарктичної служби Пітер Фретвелл зазначає, що одна колонія пінгвінів біля затоки Галлі, ймовірно, перемістилася приблизно на 30 кілометрів на схід. Нестабільні погодні умови, починаючи з 2016 року, зробили їхнє старе місце проживання небезпечним

"Імператорські пінгвіни взяли на себе завдання знайти більш стійкий морський лід", – додає він.

Читайте також: Полярники на Вернадському показали підростаючих пінгвінят. ФОТО

Реклама:

Головне сьогодні