За тиждень в Києві побільшало хворих на грип, ГРВІ та COVID-19, більшість з них – діти
За тиждень у столиці зафіксували понад 20 тисяч нових випадків зараження. Більшість з них – діти, частка яких становить 55,9% від загальної кількості хворих.
У Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ повідомили, що, порівнюючи з попереднім тижнем, рівень захворюваності виріс на 14,5%.
Особливо швидко він поширюється серед дітей. Минулого тижня виявили понад 11 тисяч нових випадків, понад шість тисяч з них школярі. Захворюваність серед дітей шкільного віку зросла на 23,7%.
Щоб запобігти поширенню інфекцій, медики закликають дотримуватись правил епідеміологічної безпеки.
Фото: IgorVetushko/Depositphotos |
Про це для "УП.Життя" розповіла Ірина Лісова, сімейна лікарка Центру первинної медично-санітарної допомоги №2 Дарницького району міста Києва.
Пані Ірина запевнила, що головне подбати про своє здоров’я завчасно. Одним із найкращих методів профілактики є щеплення проти грипу.
"Звичайно, щеплення не гарантує те, що ви чи ваша дитина не захворієте зовсім. Однак, спостерігаючи за хворими, можу сказати, що вакциновані пацієнти мають значно легший перебіг хвороби", – зазначила Ірина Лісова.
Вона рекомендує щеплюватися і дітям (віком від шести місяців), і дорослим. Найкраще це зробити восени, перед сезоном захворюваності. Вакцинуватись слід кожного року.
Лікарка наголосила, якщо у дитини вже є перші ознаки ГРВІ чи грипу, краще її залишити вдома.
"Дитину не слід вести у школу чи садок. Перебуваючи у групі, вони швидко заражують один одного. Небезпечним є те, що дитина може мати вірус ще до появи перших симптомів. Це наражає на небезпеку інших", – сказала Лісова.
Одними із перших проявів грипу А є висока температура та сухий кашель. Можуть бути також біль у горлі, ломота у тілі, головний біль, рідше нежить та закладеність носа. У кожної людини симптоми можуть відрізнятись.
Отож, аби вберегтися від грипу та ГРВІ, сімейна лікарка Ірина Лісова рекомендує:
- при перших симптомах залишитися вдома і не наражати на небезпеку інших; звернутись до лікаря, аби той призначив необхідні препарати для лікування;
- ретельно мити руки, можна користуватись антисептиком;
- не торкатись обличчя, а особливо ділянок рота, очей, носа;
- регулярно провітрювати та зволожувати приміщення;
- якщо все ж таки є погане самопочуття, але треба вийти з дому, слід одягнути маску, обов’язково закривши ніс та рот;
- заздалегідь робити щеплення, щоб хвороба минула у легшій формі.
Раніше ми розповідали, як відрізнити грип від COVID-19.
Віра Шурмакевич, УП.Життя
Читайте також: Як відрізнити COVID-19 від інших схожих хвороб