На створення Національного військово-меморіального кладовища виділили 515 мільйонів гривень

Ірина Бура — 23 лютого, 15:10
На створення Національного військово-меморіального кладовища виділили 515 мільйонів гривень
lunamarina/Depositphotos

Уряд затвердив порядок використання 515 мільйонів гривень, передбачених у держбюджеті на 2024 рік на будівництво та функціонування Національного військово-меморіального кладовища.

Як повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, облаштування кладовища є одним із головних завдань для Міністерства у справах ветеранів на цей рік.

Національне військово-меморіальне кладовище стане центральним місцем, де кожен зможе віддати шану полеглим героям нашої Батьківщини. Це буде особливе місце, де перетинаються скорбота, гордість, біль, повага, безмежна вдячність та вічна пам’ять”, – додав Шмигаль.

Нагадаємо, стосовно місця розташування військового кладовища з самого початку точилися баталії.

У 2022 році КМДА доручили розробити план території для розташування Національного військового меморіального кладовища в урочищі "Лиса Гора", однак активісти та уряд виступили проти.

Меморіальне кладовище для полеглих бійців вирішили створити у Биківні, де вже розміщений Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили". Але президент Володимир Зеленський так і не підписав відповідний закон.

У серпні 2023 року Кабінет Міністрів затвердив реалізацію експериментального проєкту з будівництва Національного військового меморіального кладовища. Він передбачає створення кладовища у селищі Гатне, що межує з Києвом.

Однак рідні загиблих героїв проти такого рішення. Вони наполягають на іншому місці розташування Національного військового кладовища – у Биківні.

На початку грудня 2023 року парламент підтримав законопроєкт щодо будівництва та експлуатації Національного військового меморіального кладовища, який передбачає, що місце розташування кладовища визначатиме Кабмін.

Реклама:

Головне сьогодні