"Титановий, як супергерой": у Львові хірурги дістали уламок міни з мозку 9-річного хлопчика

Ірина Батюк — 9 травня, 13:05
Титановий, як супергерой: у Львові хірурги дістали уламок міни з мозку 9-річного хлопчика
Шматок металу був довжиною 8 міліметрів
Фото: Дитяча лікарня Святого Миколая

У Львові нейрохірурги видалили з головного мозку 9-річного Михайлика Воловикова з Херсона уламок міни довжиною 8 міліметрів. Хлопчик отримав надважке поранення під час мінометного обстрілу міста 31 грудня.

Як повідомили у Дитячій лікарні Святого Миколая, напередодні Нового року хлопчик разом зі своїм 11-річним другом обідали у кафе, коли раптом почалася ворожа атака. Діти заховалися у службовому приміщенні, проте це їх не вберегло: мінометні уламки прошили стіни і влучили Михайликові в голову. Його друг загинув на місці.

"Першу хірургічну допомогу Михайликові надавали херсонські лікарі, а вже миколаївські виконали операцію з видалення уламків роздробленого черепа. Однак осколок міни в головному мозку дитини лікарі залишили на місці – надто глибоко він заліг.

Коли Михайлик опритомнів, виявилось, що ліва частина його тіла повністю паралізована – знерухомлені рука, нога і пів обличчя", – кажуть медики.

Хлопчика могло повністю паралізувати
Михайлик разом з мамою та нейрохірургом Михайлом Ловгою
Фото: Дитяча лікарня Святого Миколая

Перші кроки хлопчик зміг зробити лише за місяць після поранення – вони далися йому дуже важко. Ще за кілька місяців щоденної реабілітації дитина почала піднімати ліву руку та більш впевнено пересуватися.

"Та згодом у Михайлика почалися судомні напади. Однією з ймовірних причин цього наслідку воєнної травми у дитини міг бути той самий уламок у мозку. Батьки вирішилить не чекати, коли осколок призведе до ще гірших ускладнень, і почали шукати лікарів, які візьмуться за складну операцію", – розповідають у лікарні.

Хлопчика прооперували у Центрі нейрохірургії та хірургічного лікування епілепсії Дитячої лікарні Святого Миколая. Медики кажуть: завдання було надважким, адже дрібний уламок зупинився недалеко від ділянки, яка контролює рухи всієї лівої частини тіла.

"Нам потрібно було знайти та видалити маленький шматочок металу на глибині 5 сантиметрів у мозку та ще й у дуже вузькій зоні. Це приблизно як шукати голку у копиці сіна. А через небезпечну ділянку, в якій зупинився уламок, ми могли ще й зачепити важливі функціональні зони. Хлопчика могло повністю паралізувати", – пояснює дитячий нейрохірург Михайло Ловга.

Лікарі безпечно дісталися ділянки головного мозку, де заліг 8-міліметровий уламок ворожого снаряду. Проводили втручання, використовуючи мікроскоп і систему нейромоніторингу. В ході операцію медики також закрили титановою пластиною частину черепа, якої в хлопчика не було.

Хлопчик отримав надважке поранення під час мінометного обстрілу Херсона
Мінометний уламок, який витягли з голови Михайлика
Фото: Дитяча лікарня Святого Миколая

За кілька днів після операції дитина опритомніла. Втручання пройшло успішно: рухові функції Михайлика не погіршилися. Тепер на нього чекає тривале відновлення, зокрема, заняття з фізичними терапевтами.

Він також працює зі спеціалістами Центру ментального здоров'я, адже після пережитого у Михайлика розвинулися страхи та тривога: він мало говорить, проявляє уникаючу поведінку та боїться відходити від мами.

"А вона повсякчас підбадьорює сина словами: "Ти тепер у нас титановий, як супергерой".

Михайлик мріє повернутися додому і щоби його місто більше не обстрілювали. Та з гордістю промовляє: "Україна переможе! Херсон переможе!" – кажуть у Дитячій лікарні Святого Миколая.

Раніше ми писали, що у Львові 39-річній жінці вчетверте за життя пересадили нирку.

Реклама:

Головне сьогодні