"Минула спокійно": у Нацполіції розповіли, скільки порушників затримали в новорічну ніч

Анна Коваленко — 2 січня, 13:54
Минула спокійно: у Нацполіції розповіли, скільки порушників затримали в новорічну ніч
За фактом використання піротехніки в новорічну ніч правоохоронці відкрили одне кримінальне провадження
Фото: Lu ShaoJi/Getty Images

У ніч з 31 на 1 січня працівники Національної поліції затримали 300 порушників комендантської години.

Також правоохоронці отримали повідомлення про 35 побутових конфліктів та 25 випадків використання піротехнічних засобів, які заборонені під час воєнного стану.

Про це розповіла речниця Національної поліції України Юлія Гірдвіліс в етері телемарафону "Єдині новини".

За її словами, всіх людей, яких затримали в новорічну ніч, перевірили, зокрема, на причетність до диверсійних дій.

У новорічну ніч працівники Національної поліції не зафіксували сплеску правопорушень.

РЕКЛАМА:

"Загалом по Україні новорічна ніч у розумінні правопорядку та безпеки в межах компетенції поліції минула спокійно. Ми отримали всього 35 повідомлень про побутові конфлікти. Це досить низька цифра в масштабах України.

Можна впевнено сказати, що українці свідомо підійшли до відзначення новорічних свят та дотримання правопорядку", – заявила представниця Нацполіції.

Юлія Гірдвіліс додала, що зазвичай люди використовують піротехнічні засоби в стані алкогольного сп'яніння.

"В одному з випадків чоловік був напідпитку і мав піднесений настрій, тому він запустив феєрверк під час дії воєнного стану. Був випадок, коли чоловік хотів так привітати свого товариша з днем народження", – прокоментувала вона.

Правоохоронці відкрили одне кримінальне провадження за фактом використання піротехнічних засобів. Крім того, працівники поліції перевіряють відео із запусками салютів, які поширювали в інтернеті.

"Хочу нагадати, що такі дії можуть кваліфікувати як за статтею Кримінального кодексу, так і за Кодексом України про адміністративні правопорушення", – зауважила Юлія Гірдвіліс.

Речниця пояснила, що за використання піротехнічних засобів передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 34 тисячі гривень.

Залежно від обставин порушення, українців, які використовують піротехніку під час воєнного стану, можуть притягти до кримінальної відповідальності. У такому випадку на порушників очікує обмеження або позбавлення волі.

Раніше ми розповідали про 25-річного чоловіка, який запустив салют у Дарницькому районі Києва. Порушник пояснив свою поведінку бажанням перевірити установку для феєрверка на справність. Йому загрожує до п'яти років обмеження волі.

Реклама:

Головне сьогодні