Поцілунок у руку може бути сексуальним насильством, вирішив Верховний суд Іспанії

Анна Коваленко — 1 квітня, 15:20
Поцілунок у руку може бути сексуальним насильством, вирішив Верховний суд Іспанії
Двоє суддів не погодилися з рішенням і назвали поцілунок у руку застарілою формою вітання
Фото: zolnierek/DepositPhotos

Верховний суд Іспанії постановив, що поцілунок у руку без добровільної на це згоди може вважатися сексуальним насильством, а не домаганням, яке є менш серйозним злочином.

Відповідне рішення ухвалили у справі чоловіка, якого засудили за такий поцілунок і непристойну пропозицію незнайомці, інформує BBC.

Випадок трапився на автобусній зупинці в Мадриді у 2023 році. Тоді чоловік підійшов до сторонньої жінки, поцілував її в руку та жестами запропонував піти слідом за ним за гроші.

Суд визнав його винним у сексуальному насильстві та оштрафував на 1620 євро (приблизно 81 тисяча гривень). Покарання підтримав суд провінції Мадриду, але згодом чоловік звернувся до Верховного суду.

Іспанець заявив, що під час його взаємодії з жінкою не було насильства чи залякування. Він припустив, що постраждала, можливо, "почувалася надокученою, ображеною і зазнала вторгнення у власну зону комфорту, але явного ризику для її сексуальної недоторканості ніколи не було".

РЕКЛАМА:

Чоловік також звернув увагу на те, що випадок трапився в громадському місці поблизу поліцейського відділку та при денному світлі. Його адвокати заявили, що чоловік вчинив менший злочин, ніж сексуальне насильство, – домагання в громадському місці.

Однак у своєму рішенні Верховний суд визнав, що поведінка іспанця відповідає більшому злочину. При цьому поцілунок у руку визнали "явним сексуальним елементом" насильства.

У суді постановили, що жінка "не може терпіти, якщо чоловік бере її за руку та цілує без згоди під час дій, які мають чіткий та очевидний сексуальний підтекст".

Втім, двоє суддів не погодилися з рішенням і назвали поцілунок в руку "застарілою формою вітання в нашій культурі". На їхню думку, такі дії схожі на поцілунок у щоку або рукостискання і "не є діями сексуального характеру".

За останні роки питання згоди на сексуальні стосунки активно обговорювалося в Іспанії. У 2022 році там ухвалили закон під умовною назвою "Тільки "так"" означає "так".

Документ наголошував на необхідності згоди і скасовував насильство або залякування як обов'язкову ознаку сексуального насильства.

У 2023 році в "поцілунковий" скандал втрапив президент Федерації футболу Іспанії Луїс Рубіалес, який на церемонії нагородження жіночої збірної у фіналі чемпіонату світу поцілував спортсменку Дженні Ермосо в губи.

Він стверджував, що жінка давала згоду, але гравчиня це заперечила. Справа дійшла до суду, і у 2025 році Рубіалеса визнали винним у сексуальному насильстві та оштрафували на 10 тисяч євро.

Крім того, його на три роки відсторонили від футболу. Чоловік безуспішно намагався оскаржити це рішення.

Реклама:

Головне сьогодні