Підтримай нас, щоб ми без обмежень могли продовжувати роботу – долучайся до Клубу УП!
Підтримай роботу журналістів

Верховна Рада дозволила закладам освіти надавати послуги з реабілітації військовим і ветеранам

Анна Коваленко — 25 лютого, 19:08
Верховна Рада дозволила закладам освіти надавати послуги з реабілітації військовим і ветеранам
Законопроєкт надає спеціальним закладам можливість надавати послуги з реабілітації військовим
Фото: palinchak/Getty Images

Верховна Рада в цілому підтримала законопроєкт №10160, за яким спеціальні заклади загальної середньої освіти зможуть надавати послуги з реабілітації військовим і ветеранам, що мають порушення зору або слуху.

"За" проголосували 304 парламентарі, повідомив народний депутат і голова комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

У пояснювальній записці законопроєкту автори документа зауважують, що військовослужбовцям, які потребують відновлення функцій зору та слуху після поранень, необхідна тривала комплексна реабілітація. Така допомога має включати доступ до сучасних технічних засобів і професійного персоналу.

"Законопроєкт спрямований на надання ширшому колу осіб з особливими освітніми потребами та військовослужбовцям із порушенням зору та слуху доступу до освітніх та реабілітаційних послуг на базі спеціальних закладів загальної середньої освіти.

А також – подальшу імплементацію міжнародних стандартів в галузі захисту прав осіб з інвалідністю, створення толерантного та рівного для всіх освітнього середовища", – додали автори законопроєкту.

РЕКЛАМА:

У коментарі для "УП. Життя" Сергій Бабак пояснив, що йдеться про ті заклади загальної середньої освіти, в яких навчаються діти з особливими освітніми потребами, зокрема, які мають порушення зору та слуху. Відтак вони мають напрацьовану методику, обладнання та фахівців, які вміють працювати з людьми із порушеннями цих функцій.

"Спеціальні заклади мають методики, роками напрацьовані практики, як працювати з такими людьми, навчати їх орієнтуватися в просторі, готувати їжу, жити максимально наближено до звичайного життя.

Запит від військовослужбовців був саме на такі заклади. Це те, чого часто потребують захисники, які через травми частково чи повністю втратили слух або зір. Їм просто треба навчитися жити за нових обставин", – пояснив Сергій Бабак.

Народний депутат додав, що наразі деякі працівники таких закладів уже допомагають адаптуватися до повсякденного життя після поранення військовим і ветеранам.

Однак цей законопроєкт закріплює за ними цю можливість на юридичному рівні, тобто в закладах залежно від спроможності зможуть добровільно допомагати захисникам.

За словами Сергія Бабака, надалі Кабінет міністрів має ухвалити необхідні акти, які закріплять порядок звернення військовослужбовців у спеціальні заклади та надання їм послуг із реабілітації.

Нагадаємо, в Україні розширили перелік причин для встановлення інвалідності – статус також зможуть отримати громадяни, які пережили полон або катування.

Реклама:

Головне сьогодні

Суспільство
Помер після лікування карієсу: в Тернополі через смерть однорічного хлопчика судитимуть двох лікарів
Суспільство
У 17 років боровся проти окупації, у 19 – пішов до ССО. Історія водолаза і кулеметника "Твікса", який загинув на Курщині
Суспільство
У Києві водій таксі облаяв пасажирку та схопив її за лице через зауваження щодо російської мови
Суспільство
У парку на Київщині побили підлітків: в одного з постраждалих підозрюють струс мозку
Суспільство
На Тернопільщині собака напав на 11-річну дівчинку: вона з численними травмами в лікарні
КУЛЬТУРА
Журі World Press Photo вибачилося за поєднання світлини української дівчини з російським військовим