Кількість випадків домашнього насильства в Україні за рік зросла більш як на третину

Анастасія Мосорко — 19 червня, 16:31
Кількість випадків домашнього насильства в Україні за рік зросла більш як на третину
В Україні зростає кількість випадків домашнього насильства
AY_PHOTO/DEPOSITPHOTOS

У 2024 році кількість випадків домашнього насильства в Україні зросла на 36% порівняно з минулим роком, повідомляє "Опендатабот".

З початку року правоохоронці відкрили відкрито 1521 провадження про домашнє насильство, тоді як за аналогічний період минулого року – 1121. Наразі щомісяця реєструють в середньому 300 таких справ.

Водночас суттєво знизилась кількість проваджень, які доходять до суду. У 2022 та 2023 роках близько 83% справ про домашнє насильство передавались до суду, тоді як у 2024 році цей показник впав до 64% – найнижчого рівня за останні п'ять років.

У цьому році підозру у скоєнні домашнього насильства отримали понад 1000 українців.

ВІДЕО ДНЯ

У травні 2024 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №10249, спрямований на удосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Законопроєкт має на меті приведення українського законодавства у відповідність до Стамбульської конвенції

Нагадаємо, майже два роки тому, 20 червня 2022 року, Україна ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству проти жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція). Впровадження норм конвенції до українського законодавства є важливим для набуття членства України в ЄС.

Президент України Володимир Зеленський підписав повʼязаний з ратифікацією конвенції закон №8329, який передбачає штрафи та покарання за образливі повідомлення сексуального характеру та інші форми насильства за ознакою статі.

Реклама:

Головне сьогодні